چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده

چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده ، برخی مواقع بعد از این که موهای خود را رنگ می کنید با چند رنگ شدن موها مواجهه می شوید که نمای خوبی ندارد وشاید شما را نیز از این چند رنگ شدن کلافه کند . دلیل به وجود آمدن این مشکل این است که یا مهارت کافی برای رنگ کردن مو نداشته و یا شناخت درستی از تکنیک رنگ کردن ندارید . گاهی اوقات رنگ کردن همیشه ی موها نیز این مشکل را به وجود می آورد.

علت چند رنگ شدن موها

یکی از دلایل چند رنگ شدن موها در این است که موها از ریشه رنگ نشده و یا موهای مش شده را با روش های غلط رنگ میکنند.

روش پاک کردن رنگ مو

برای این که بتوانید رنگ موهای خود را از بین ببرید بهتر است که از شامپو های پاک کننده ی رنگ مو استفاده نموده و یا می توان از جوش شیرین استفاده کرد.

روش استفاده از جوش شیرین

مواد لازم برای این کار شامل جوش شیرین ، استفاده از شامپوی ضد شوره و نرم کننده می باشد . برای انجام این کار ابتدا موهای خود را با شامپوی ضد شوره شسته و سپس آن را خوب آبکشی نمایید . بهتر است که از شامپوهایی استفاده نمایید که سطح PHPبالایی دارند . داشتن سطح PHPبالا به موهای شما  کمک می کند که زود تر رنگ خود را از دست بدهد.

بعد از آن جوش شیرین را با شامپو درون یک کاسه ریخته آن را مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. این ترکیب را به موهای خود زده و آن را ماشاژ دهید . تمامی موهای خود را از ریشه تا نوک آن به این ترکیب آغشته کنید و بعد از آن بگذارید که مواد به مدت ۵تا ۱۰دقیقه بر روی موهایتان باشد و بعد آن را بشویید.

بعد از انجام این کارها دوباره موهای خود را با شامپوی ضد شوره بشورید و بگذارید که یه مدت این شامپو بر روی موهایتان بماند . در مرحله ی آخر موهای خود را با نرم کننده شسته و خشک نمایید .

 

مطالعه نمایید: نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

دکلره کردن موهای رنگ شده

برای موهای چند بار رنگ شده استفاده از دکلره ی مو روش مناسبی می باشد اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا این کار باعث نفوذ مواد به بافت مو می کند.

دکلره کردن مو بک ماده ی اصلی را تولید می کند به نام پر اکسید هیدروژن که این ماده رنگ دانه های مشکی و تیره ی مو را از بین می برد و باعث طبیعی نشان دادن رنگ موهای شما می شود . اگر به دنبال موهای روشن هستید موهای خود را دکلره نکنید.

رنگ موی زیاد  چه عوارضی را به همراه دارد؟

 اگر از آن دسته از افراد هستید که مرتب موهای خود را رنگ می کنید بهتر است که این کار را به دفعات کمتری انجام دهید زیرا با رنگ کردن زیاد موهای شما حالت اولیه ی خود را از دست داده و جنس آن خراب می شود . رنگ کردن زیاد باعث ریزش مو نمی گردد اما به مرور زمان و رنگ کردن مرتب ریشه ی موهایتان ضعیف می شود.

می توانید سالی به مراتب ۵ بار موهای خود را رنگ نمایید زیرا این کار به موهای شما آسیب چندانی وارد نمیکند . استفاده ی بیش از حد از رنگ مو باعث می شود که موهایتان تازگی و شادابی خود را به مرور از دست دهد و باعث موخره شود. توجه داشته باشید که رنگ کردن موها باعث ضخیم شدن آن نمی شود و روش مناسبی برای این کار نیست اگر موهای نرم و بی حالتی دارید بهتر است که درمان آن را پیدا کنید و از این طریق به موهای خود حالت دهید.

چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده
چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده

رفتن به آرایشگاه برای رفع موهای چند رنگ

شما اگر به دفعات بالا موهای خود رنگ میکنید و از چند رنگه شدن موهای خود خسته شده اید بهتر است که به آرایشگاه رفته تا او بتواند موهای شما را یک دست رنگ کند .

چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده
چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده

هایلایت برای موهای چند رنگ

اگر شما موهایتان را از قبل مش کرده اید و در حال حاضر ریشه ی آن ها در آمده و قصد یک دست کردن موهای خود را دارید بهتر است که کل موهایتان را دکلره نمایید تا بتوانید آن را رنگ کرده و یک دست نمایید .

شاید شما دکلره ی مو را نپسندید و یا نمی خواهید آن را دکلره نمایید می توانید با استفاده از رنگ پایه ی شماره ی ۷ یا ۸ و اکسیدان ۶ درصد ریشه ی موهایتان را روشن نمایید . به مقدار کمی واریاسیون و بنفش به موهایتان بزنید تا از قرمزی و زردی دکلره جلوگیری شود. بهتر است برای یک دست کردن موهایتان از دکلره استفاده نمایید زیرا تنها دکلره می تواند موهایتان را یک دست نماید.

واریاسیون کردن برای موهای چند رنگ

برای این که بتوانید موهایتان را از رنگ های ناخواسته حذف کنید بهتر است که از واریا سیون استفاده نمایید مثلا برای این که قرمزی موهایتان حذف شود می توان رنگ های زیتونی را با واریاسیون سبز ترکیب کرد و یا این بخواهید زردی موهایتان را حذف کنید می توانید رنگ های دودی را با واریا سیون دودی و بنفش ترکیب نمایید.

اگر موهایتان چند رنگ دارد آن را کوتاه نمایید:

زمانی که موهای خود را رنگ میکنید موهایتان یک دست نمی شود زیرا ریشه ی مو ها رنگ دانه ی بیشتری جذب می کند برای به وجود نیامدن این مشکل بهتر است که انتهای موهایتان را کوتاه نمایید . کوتاه کردن موها باعث سلامت مو شده و موهایتان یک دست رنگ می شود.

چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده
چگونگی رنگ کردن موهای رنگ شده

 در انتخاب رنگ موی خود دقت نمایید:

زمانی که می خواهید رنگ مو بخرید بهتر است که به پایه ی آن توجه نمایید . رنگ های روی کاتالوگ همه روی موهای دکلره امتحان می شوند حتی موهای مشکی و تیره. اگر میخواهید که همان رنگ روی موهایتان ایجاد شود بهتر است که آن را دکلره نمایید یا همان رنگ را دوباره به موهای خود بزنید که این کار نیاز به چند بار رنگ کردن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا