نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

نکته های کلیدی درباره دکلره کردن : پودر های دکلره از تنوع بالایی برخوردار است و دارای مارک های متنوعی می باشد و اکنون به نکته های کلیدی درباره دکلره کردن می پردازیم.

 

نکته های کلیدی درباره دکلره کردن
نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

 

انواع پودر دکلره :

 • پودر دکلره سفید: این پودر دکلره عملکرد ضعیفی دارد و برای افرادی که موهای نازک و کم پشتی دارند مناسب است.
 • پودر دکلره آبی: این پودر دکلره عملکرد قوی دارد و کاربرد آن برای موهای سالم و طبیعی قابل استفاده است.

برای موهای مشکی استفاده از دکلره ی آبی مناسب بوده و بهتر است برای موهای روشن از دکلره ی سفید استفاده کرد.

دکلره دارای شماره پایه های مختلف است انواع این شماره پایه ها عبارتند از :

 • نارنجی قرمز
 • قرمز
 • قرمز نارنجی
 • نارنجی

زمانی که موها به این شماره پایه ها برسند به این معنی است که دکلره ی مو ضعیف رنگ باز کرده و مقاومت موها در این حد بوده است. برای این نوع شماره پایه رنگ های مسی، بلوطی، فندقی تیره و قهوه ای تیره مناسب است.

 • نارنجی زرد
 •  زرد نارنجی
 • زرد نارنجی کم رنگ

این شماره پایه ها در درجه ی متوسط قرار دارند. رنگ های مناسب برای این نوع شماره پایه ها رنگ خاکستری پایه ی ۵ و ۶، قهوه ای روشن، بلوند تیره می توان پیشنهاد کرد.

 •  زرد
 •  زرد روشن
 •  پلاتینه تا سفید

بعد از شماره رنگ هایی که در بالا صحبت آن را کردیم حال نوبت به شماره پایه های ( زرد، زرد روشن، پلاتینه یا سفید ) می باشد که جزء شماره پایه های قوی است. برای این شماره پایه ها رنگ های بلوند روشن، بلوند طلایی، بلوند خاکستری و بلوند زیتونی را می توان استفاده نمود.

حتما مطالعه نمایید : فرمول ترکیب رنگ موی پرطرفدار سال

 

نحوه ی استفاده از دکلره :

در ابتدای کار، پودر دکلره را همراه با اکسیدان شماره ی ۲ ترکیب کرده و موهای سر را به چهار قسمت مساوی تقسیم می نماییم. هنگام زدن دکلره به موها، حداقل دو سانت آن را با ریشه ی مو فاصله داده و بعد موها را با مواد آغشته می کنیم. دکلره شدن مو بستگی به ضخامت مو و جنس آن دارد.

مدت زمان دکلره شدن مو معمولا نیم ساعت می باشد و می توان مواد را همراه با اکسیدان شماره ی ۱ ترکیب کرده، ریشه و ساقه ی مو را به مواد آغشته کرد.مرتب مو ها را چک نمایید و از رنگ شدن کامل آن مطمئن شوید و اگر موها کش آمد باید آن را فورا بشویید زیرا ممکن است که موها بسوزد. برای جلوگیری از آسیب دیدن موها اگر داخل پودر دکلره قسمت ساقه را نمک بزنیم و قسمت ریشه را شکر بزنیم آسیب دیدگی مو کمتر می شود.

 روش هایی برای رنگ کردن مو :

اگر خواستید که موهایتان از حالت زردی بیرون بیاورید می توانید از رنگ های دودی و نقره ای استفاده نمایید شاید زردی موها زیاد باشد برای حل این مشکل بهتر است که مقداری از رنگ بنفش را به رنگی که میخواهید بزنید اضافه کنید.

 

نکته های کلیدی درباره دکلره کردن
نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

روشی برای عوارض کمتر دکلره

 • برای آن که موهایتان را بتوانید دوباره دکلره نمایید بهتر است که سالی یک یا دو بار آن را انجام دهید زیرا دکلره و رنگ زیاد باعث ضعیف شدن مو و شکننده بودن آن می شود، بگذارید موها تا حد مناسبی رشد نماید.
 • قبل از دکلره کردن مو، ابتدا آن را روی تیکه ای از موها امتحان نمایید تا اگر حساسیتی وجو داشت ادامه ی دکلره را متوقف نمایید . حساسیت ممکن است در حد قرمزی و خارش پوست یا حتی شدیدتر به صورت تورم پوست سر باشد.
 • زمانی که موهای خود را دکلره کردید برای شستن موها از شامپو های ملایم استفاده نمایید مانند شامپوی بچه یا نرم کننده. از موهای خود به دقت محافظت نمایید و استفاده از روغن ها را فراموش نکنید تا موهایتان لطیف مانده و به مرور زمان به حالت اولیه ی خود باز گردد. برای حالت دادن به موها از اتو، سشوارو اسپری حالت دهنده استفاده ننمایید زیرا باعث شکنندگی مو می شود.

دکوکرم

اگر مایل به دکلره کردن نیستید و یا از دکلره کردن مو هراس دارید بهتر است که از دکو کرم استفاده نمایید. این روش در واقع روشی ضعیف از دکلره است که مانند دکلره به مو آسیب نمیزند و یا مانند آن قوی نیست و نهایتا  تا پایه ی ۷ می رسد.

 

روش استفاده از دکو کرم:

این روش همانند رنگ کردن مو می باشد. دکو کرم راهمراه با اکسیدان ۲ ترکیب کرده و استفاده نمایید. یکی دیگر از روش ها برای روشن کردن موها استفاده از رنگ ۰۰۰ با اکسیدان ۳ می باشد که رنگ موها را تا چند درجه روشن می کند البته ناگفته نماند که از این رنگ نمی توان به عنوان مش استفاده کرد فقط برای روشن کردن و یا هایلایت مو مناسب است.

 

روش دکلره کردن مو در منزل :

دکلره کردن موها علاوه بر این که یک کار تخصصی می باشد اما می توان آن را هم در منزل انجام داد فقط باید نکاتی را رعایت کرد. مواد مورد استفاده در دکلره ی مو موادی شیمیایی و قوی هستند و هنگام دکلره کردن باید حواستان به این مواد باشد زیرا با هر اشتباهی ممکن است که موها یا بسوزد  یا باعث شکنندگی مو ویا حتی پوست سر شود. پس زمان انجام این کار حتما به نکات کلیدی آن توجه نمایید.

نکته های کلیدی درباره دکلره کردن
نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

رنگ پایه مورد نیاز برای رنگ مو جدید خود را بشناسید

زمانی که می خواهید موهای خود را دکلره نمایید بهتر است که رنگ پایه مورد نظر را به خوبی بشناسید زیرا رنگ موهای روشن و بلوند تنوع بسیار زیادی دارند و هر یک از آن ها به یک پایه رنگ خاصی نیاز دارند. با داشتن اطلاعات در مورد رنگ پایه ی خود می توانید رنگی که مد نظرتان است را به دست آورید. رنگ پایه مو برای هر برند متفاوت است .نکته های کلیدی درباره دکلره کردن

آماده کردن وسایل مورد نیاز برای دکلره کردن موها:

برای آن که دلکره ی شما درست انجام شود بهتر است تمام وسایلی که به آن نیاز دارید را در دسترس قرار دهید تا بتوانید سرعت عمل بالایی داشته باشید.

برای دکلره کردن مو دستور العمل آن را بادقت مطالعه نمایید :

برای دکلره کردن مو خون سرد باشید و مدت زمانی که باید دکلره روی موها قرار بگیرد را با دقت مطالعه نمایید و حتما حواستان به زمان باشد تا دچار مشکل نشوید.

اکسیدان ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

با توجه به مصارف خاص، اکسیدان ها به سه دسته تقسیم می شوند.

اکسیدان ۶ درصد : از این اکسیدان برای رنگ کردن مو، دکلره برای موهای ضعیف، دکلره ی صورت و بدن و اغلب اوقات برای هایلات از آن استفاده می شود.

اکسیدان ۹ درصد : از این اکسیدان معمولا برای هایلایت موهای معمولی که نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسیدان۱۲درصد : از این اکسیدان برای هایلایت و دکلره کردن موهای ضخیم که دیر رنگ باز می کنند مورد استفاده قرار می گیرد.مصرف این اکسیدان برای موهای مشکی و قهوه ای رنگ که نسبت به دکلره عکس العمل کمی نشان میدهند مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا