استفاده مجدد از ریمل خشک شده | ریمل های قدیمی خود را احیا کنید

آیا شما نیز با خشک شدن ریمل تازه خریداری شده خود، مواجه گشته اید؟ راهکار استفاده مجدد از ریمل خشک شده را دنبال کرده و ریمل های خشک شده و قدیمی تر خود را دوباره احیا کنید. یکی از ابزار آرایشی بانوان که اتفاقا وابستگی زیادی نیز به آن دارند، ریمل بوده و اگر در سبد خرید لوازم آرایشی بنگرید، معمولا ریمل ها گران قیمت ترین وسایل آرایشی نیز محسوب می شوند. اما متاسفانه برخی اوقات به واسطه شکل مصرف یا طولانی شدن زمان آن، ریمل خشک شده و ناچار به کنار گذاشتن آن هستیم.

اما خبر خوب این است که با در نظر گرفتن برخی ملاحظات، می توانید به صورت مجدد از ریمل های خشک شده خود استفاده کرده و کمی صرفه جویی مالی نیز در این میان داشته باشید.

استفاده مجدد از ریمل خشک شده

در ادامه با آرایش یاب همراه باشید.

استفاده مجدد از ریمل خشک شده

پیش از هر چیز دقت کنید که تاریخ مصرف ریمل مورد نظر شما نگذشته باشد. در حقیقت اگر تاریخ مصرف حک شده روی بدنه آن گذشته باشد، احیا کردن این محصول عملا کارایی نداشته و بهتر است آن را دور بیندازید. اما اگر ریمل خشک شده، همچنان دارای تاریخ مصرف است، می توانید با دنبال کردن مراحل زیر، آن را دوباره احیا کرده و برای مدتی دیگر از ریمل زنده شده خود، بهره مند شوید.

 1. تقریبا تمامی ریمل ها دارای یک تیوپ داخلی هستند که با بیرون آوردن آن، مقدار قابل توجهی مایه ریمل را خواهید یافت. این مایه ریمل زیر تیوپ قرار گرفته و همچنان قابل استفاده است. به این منظور به کمک ابزاری چون نوک قیچی کند یا سوهان ناخن و مانند آن ها (به صورتی که برنده نبوده و باعث پاره کردن تیوپ نشود)، تیوپ را از داخل ریمل خارج کنید.
 2. چند قطره محلول لنز، اشک مصنوعی یا اگر دسترسی به هیچ یک از آن ها نبود، آب جوشیده خنک شده داخلی ریمل بریزید.
 3. اکنون به کمک قلمو ریمل آب و مایه ریمل اضافه شده را حل کنید. (چندین بار قلمو را داخل و خارج ببرید.)
 4. سپس تیوپ را سر جای خود برگردانید و از سفت شدن آن، مطمئن شوید.
 5. حال ممکن است مقداری بیش از حد لازم محلول لنز، اشک مصنوعی یا آب جوشیده سرد شده داخل ریمل ریخته و مایه آن بیش از اندازه نرم و آبکی شده باشد. در این صورت برای چند دقیقه درب ریمل را باز بگذارید تا مجدد کمی رطوبت آن گرفته شده و خشک شود.
 6. به این ترتیب شما برای حداقل چند هفته دیگر می توانید از ریمل خشک شده خود، استفاده کرده و ضمن لذت بردن از کیفیت آن، صرفه جویی مالی نیز در خرید لوازم آرایشی داشته باشید.

استفاده مجدد از ریمل خشک شده

احیای قلمو ریمل

بعضی مواقع ممکن است ضمن خشک شدن مایه ریمل، قلموی آن نیز از شکل اولیه خود خارج شده و قابل استفاده نباشد. در این صورت به جز استفاده مجدد از ریمل خشک شده می توانید برای احیای قلموی ریمل، الگوی ساده زیر را به کار بگیرید:

 1. ابتدا آن را در یک ظرف آب سرد قرار دهید تا ریمل های چسبیده به آن، شل شده و رفته رفته جدا شوند. دقت داشته باشید که شستشوی قلمو با آب خیلی داغ، می تواند موجب از شکل خارج شدن قلمو شده و آن را به طور کلی بی استفاده سازد. از این رو بهتر است زمان بیشتری به این کار اختصاص داده و به جای شستشو با آب داغ، از آب سرد یا حداقل ولرم استفاده کنید.
 2. سپس قلمو را به کمک یک محلول شستشوی چشم یا شامپو بچه شسته و به خوبی آبکشی نمایید. دقت کنید که تمام مایع شوینده از روی قلمو پاک شده و چیزی باقی نماند. سپس قلمو را در جایی تمیز قرار دهید تا به خوبی خشک شود.
 3. اکنون می توانید مجدد از قلموی ریمل احیا شده خود، استفاده نمایید.

استفاده مجدد از ریمل خشک شده

چند توصیه مهم در خصوص خرید ریمل

اگر قصد خرید ریمل دارید، به نکات زیر توجه نمایید.

 • هرگز در خرید ریمل به سراغ برندهای نامشهور و یا تقلبی نروید. کیفیت ریمل با سلامت چشم های شما در ارتباط است و باید در این مساله جدیت کامل به خرج دهید.
 • پیش از خرید ریمل، مطمئن شوید که محصول دارای تاریخ مصرف منطقی است. معمولا در شکل استفاده معمولی، هر ریمل چیزی بین ۴ تا ۶ ماه کارایی خواهد داشت و باید تاریخ مصرف قید شده روی بسته بندی محصول، این بازه زمانی را پوشش دهد.

خرید ریمل

کلام آخر

زیبایی همزاد بشر بوده و میل طبیعی انسان ها به زیباتر شدن، همیشه در جهان حکمفرمایی کرده است. به یاد داشته باشیم که زیبایی از شخصی به شخص دیگر متغیر بوده و برای به دست آوردن حداکثر پتانسیل زیبایی خود، باید نسبت به چهره مان شناخت کافی داشته و لوازم آرایشی را درست به کار بگیریم. از شما نیز دعوت می کنیم که روش های اختصاصی خود در استفاده مجدد از ریمل خشک شده را در اینجا با سایر خواننده های ما در میان بگذارید.

همین طور بخوانید: نحوه صحیح ریمل زدن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا