نکات مهم نحوه صحیح خط چشم کشیدن

چگونه به درستی خط چشم بکشیم؟

حتی اگر خط چشم جز اولین وسایل آرایشی بوده که در زندگی خود خریداری کرده اید، ممکن است هنوز هم در درست کشیدن خط چشم دچار مشکل باشید. استفاده از این وسیله آرایشی که می تواند به بهترین شکل ممکن چشم ها را زیبا کند، کمی مشکل است، به همین دلیل بسیاری از افراد خط چشم کشیدن را نوعی مهارت می دانند. اما نگران نباشید چرا که ما قصد داریم در این مطلب شما را با نحوه صحیح خط چشم کشیدن آشنا کنیم تا بتوانید از این به بعد این کار را آسان تر انجام دهید.

نحوه صحیح خط چشم کشیدن

بدون تردید یکی از بهترین و محبوب ترین وسایل آرایشی، خط چشم است. خط چشم می تواند چشم ها را درشت تر، جذاب تر و گیراتر نشان دهد، اما زمانی خط چشم می تواند کار خود را به خوبی انجام دهد که شما نحوه صحیح خط چشم کشیدن را بیاموزید، در غیر این صورت جز چند خط مج و معوج دور پشت چشم خود نخواهید کشید:

نحوه صحیح خط چشم کشیدن
نحوه صحیح خط چشم کشیدن

نحوه صحیح خط چشم کشیدن با خطوط دقیق

این مشکل زمانی پیش می آید که شما به جای کشیدن خطوط باریک، یک خط پهن روی خط مژه خود می کشید. در این حالت اغلب ممکن است دستان شما بلرزد و نتوانید خط چشمی نازک و دقیق بکشید. به همین دلیل بهتر است از این ترفندها کمک بگیرید:

دستانتان را با پاهایتان بگیرید

اگر حین کشیدن خط چشم، دستان شما می لرزد، می توانید از پاهای خود برای محکم نگه داشتن و نلرزیدن دستان خود کمک بگیرید. چگونه؟ روی زمین بنشینید و آرنج خود را روی ران های خود قرار دهید، البته می توانید از سطوح هم برای محکم نگه داشتن دستان خود استفاده کنید. همچنین جمع کردن انگشتان پای شما نیز برای تمرکز و نلرزیدن دستان شما بسیار کمک کننده خواهند بود.

خط چشم کشیدن
خط چشم کشیدن

نقطه چین بچینید

کودکی خود را به یاد آورید که برای یادگرفتن کشیدن خطوطی صاف، نقطه چین می کشیدید و آن خطوط را به هم وصل می کردید. یکی از تکنیک های نحوه صحیح خط چشم کشیدن این است که شما پشت پلک خود و روی خط مژه، نقطه چین بکشید تا در نهایت این خط ها را به یکدیگر وصل کرده و خط چشمی صاف بکشید. توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، نوک قلموی خود را تیز کرده باشید.

حتما بخوانید: نحوه صحیح ریمل زدن

کانسیلر را فراموش نکنید

مشکل لرزیدن دست ها حین کشیدن خط چشم بسیار رایج است. از این رو ممکن است حین انجام این کار، خطوطی کج و معوج بکشید. برای درست کردن این خطوط کج، می توانید از کانسیلر استفاده کنید. به این منظور گوش پاک کنی برداشته و به آن کمی پاک کننده آرایش بزنید و خطوط کجی که با خط چشم کشیدید را صاف نمایید. بعد از پاک کردن اضافات خط چشم، از کانسیلر استفاده نمایید تا در نهایت دور چشمان شما تمیز و مرتب باشد.

از فر مژه استفاده کنید

یکی دیگر از تکنیک های نحوه صحیح خط چشم کشیدن استفده از فر مژه است. شما با این ابزار می توانید همزمان هم خط چشم بکشید و هم مژه هایتان را فر کنید. فر مژه را روی خط مژه قرار دهید و از آن برای کشیدن خطوط صاف استفاده کنید و پس از خشک شدن خط چشم مژه هایتان را فر کنید.

خط چشم کشیدن
خط چشم کشیدن

نکات مهم خط چشم کشیدن که خوب است بدانید

  • قبل از شروع کار، حتما نوک قلموی خط چشم خود را تیز کنید تا بتوانید خطوط دقیق تری را بکشید.
  • اضافی مایع خط چش را بگیرید تا خط چشم زیادی روی خط مژه شما کشیده نشود.
  • از خط چشم های باکیفیت استفاده کنید در غیر این صورت حین استفاده از این وسیله آرایشی، شاهد گلوله گلوله شدن مایع خط چشم و در نهایت خطوطی کج و معوج خواهید بود.
  • گوشه چشم خود را بکشید تا بتوانید دنباله ای صاف بکشید.
  • می توانید برای کشیدن دنباله، گوشه های چشم خود را چسب بزنید تا دنباله ای صاف بکشید.

سخن پایانی

اگر در کشیدن خط چشم دچار مشکل هستید، می توانید با استفاده از این تکنیک های نحوه صحیح خط چشم کشیدن، این کار را به آسانی انجام داده و خطوطی زیبا کشیده و چشمانی زیباتر داشته باشید.

برچسب ها
خط چشم خط چشم کشیدن کشیدن خط چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن