ترفند های آرایش

ترفند های آرایش

همه ی خانم ها تمایل زیادی به زیباتر دیده شدن دارند به طوریکه این حس از زمان های قدیم تا به امروز وجود داشته است. از قدیم تا امروز استفاده از لوازم آرایشی مختلف در بین خانم ها بسیار رایج بوده است اما امروزه توجه بیشتری به آرایش کردن و لوازم آرایشی و در نتیجه زیباتر دیده شدن می شود. در این مقاله قصد داریم بیشتر درمورد ترفند های آرایشی صحبت کنیم پس با ما در مجله آرایش یاب همراه باشید.

ترفند های آرایشی شگفت انگیز که باید بدانید!

داشتن پوست صاف

برای اینکه پوستی صاف داشته باشید، بعد از زمانی که صورت خود را با آب می شویید، آن را خشک نکنید و کرم مرطوب کننده ی با کیفبت به پوست خود بزنید تا بهتر و بیشتر جذب صورت شده و پوستی صاف به شما بدهد.

ترفند های آرایش

انتخاب رژ لب مناسب

زمانی که می خواهید رژ لب خریداری کنید برای امتحان رنگ رژ، مقداری از آن را بر روی نوک انگشتان خود بمالید چون رنگ دانه های نوک انگشت و لب یکی هستند.

استفاده از آخرین قطره کرم پودر

چنانچه قصد دارید از آخرین قطره ی کرم خود استفاده کنید کمی آن را گرم کنید چون گرم شدن باعث می شود همه قطرات کرم از جعبه بیرون بیایند.

سفید شدن پوست با ماست

با زدن ماست در طولانی مدت به پوست می توانید پوستی صاف و یکدست به دست بیاورید. به این صورت که ابتدا صورت خود را شسته و بعد مقداری ماست روی آن بزنید و بعد از گذشت یک ربع آن را بشویید.

ترفند های آرایش

طولانی تر شدن فر مژه ها

برای این که فر مژه ها بیشتر باشد قبل از استفاده از فرمژه آن را گرم کنید تا اثر بیشتری بر روی مژه ها داشته باشد.

جوش سرسیاه را از بین ببرید

اگر جوش سر سیاه دارید ابتدا صورتتان را بشویید و روی جوش ها وازلین بمالید سپس یک تکه پلاستیک را روی جوش ها قرار دهید و بعد از گذشت پنج دقیقه پلاستیک ها را برداشته و جوش ها را فشار دهید.

پخش نشدن ناخن هنگام کوتاه کردن آن

اگر می خواهید زمانی که ناخن هایتان را کوتاه می کنید به اطراف پخش نشوند، یک چسب روی ناخن خود بچسبانید تا ناخن در خانه پخش نشوند.

روش صحیح برس زدن

سعی کنید زیاد به موهایتان برس نزنید چون باعث ضعیف شدن تار موهامی شود حتی اگر موی چرب دارید، برس زیاد باعث می شود چربی موها بیشتر شود.

کرم پودر زدن به صورت

هنگام زدن کرم به صورت، بعد از زدن مقداری به پوست، انگشت شصت را به پایین بکشید تا موهای صورت به سمت پایین کشیده شده و پوست نرم تر به نظر برسد. چنانچه قصد دارید کرم برنزه به صورت بزنید، پیشانی و گونه ها وپایین فک را فقط از کرم برنزه استفاده کنید و برای بقیه صورت از کرم روشن تر استفاده کنید .

مات کردن لاک انگشتان

اگر به انگشتان خود لاک براق زده اید و می خواهید مات باشد، انگشتانتان را روی بخار آب بگیرید تا لاک مات شود.

ترفند های آرایش

استفاده از ریمل خشک شده

اگر ریمل شما بعد ازگذشت زمان خشک شده است، برای استفاده مجدد از آن می توانید آن را داخل آب داغ قرار دهید و بعد از گذشت پنج دقیقه از آن استفاده کنید.

روش صحیح لاک زدن

چنانچه نمی توانید خیلی خوب لاک بزنید و موقع لاک زدن مقداری از آن را به کناره های انگشتانتان می مالید، بهتر است قبل از زدن لاک مقداری وازلین به انگشتان خود بمالید تا لاک ها سریع تر از روی انگشتان شما پاک شوند.

درشت تر کردن لب ها

برای اینکه لب های شما درشت تر به نظر برسند می توانید بعد از زدن رژ از برق لب استفاده کنید تا لب های شما قلوه ای تر به نظر برسند.

سایه زدن چشم

برای اینکه سایه ای زیبا به چشمان خود بزنید، چند رنگ سایه متناسب با رنگ چشم و یا رنگ لباس خود انتخاب کنید. رنگ های تیره تر را روی پلک چشم زده و رنگ های روشن را روی استخوان ابرو بزنید و با یک برس مابین این دوسایه را محو کنید.

روش صحیح کشیدن خط لب یا خط چشم

برای اینکه خط چشم یا خط لب زیباتری بکشید حتما دستتان را در جایی مناسب قرار دهید طوریکه آرنج شما حرکتی نداشته باشد. با این کار می توانید خطی صاف و زیبا بکشید. مورد ذکر شده یکی از ترفند های آرایش بسیار مهم است که باید به خاطر بسپارید.

مرطوب کننده خانگی

با ترکیب یک قاشق گیلیسیرین و کمی گلاب و آبلیمو می توانید ماسکی بسیار عالی برای نرم تر کردن پوست بسازید.

نرم تر کردن موها

اگر دوست دارید موهای نرم و لطیف داشته باشید حتما از روغن ارگان استفاده کنید. به این صورت که مقداری روغن را روی موهای خود مالیده و بگذارید یک روز روی موهایتان بماند سپس موهای خود را خوب شستشو دهید. با این کار در دراز مدت می توانید موهایی نرم و زیبا داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا