مراحل آرایش صورت – قسمت دوم

در قسمت قبلی ” مراحل آرایش صورت “ به پایه‌های یک آرایش مناسب پرداختیم. در ادامه مقاله قبلی به آرایش چشم نیز اشاره‌ای شد که در این قسمت نیز به ادامه این موضوع و آرایش لب خواهیم پرداخت؛ از همین رو در ادامه با مجله آرایش یاب همراه باشید.

در مقاله قبلی به نحوه زدن خط چشم اشاره شد و در این بخش به استفاده این محصول آرایشی در شرایط مختلف خواهیم پرداخت. اگر آرایشی که خواهید کرد برای استفاده روزمره است، باید از رنگ‌هایی مانند طوسی و قهوه‌ای استفاده کنید که آرایش شما را طبیعی‌تر جلوه خواهد داد. حال اگر برای یک جشن و یا مهمونی خود را آماده می‌کنید، بهتر است از خط چشم مشکی استفاده کنید که اگر یک قوس هم در هنگام زدن به چشم بدهید، دیگر عالی خواهد شد.

  • ریمل، لازم برای مژه‌ها

ریمل برای چشم، مانند لوستر برای خانه است؛ بدون لوستر هم می‌توان با وصل کردن یک لامپ خانه را روشن کرد اما این کجا و آن کجا. ریمل هم همین‌طور است. دقت داشته باشید که ریمل موردنظر باید حجم دهنده و بلندکننده باشد. حال موعدش رسیده است که ریمل را به مژه‌های خود بزنید. برای این‌ کار ابتدا باید ریمل را به زیر مژه‌هایتان بزنید؛ سپس با حرکات زیگزاگی شکل، ریمل را به سمت انتهای چشم سوق دهید.

مراحل آرایش صورت

اگر آرایش معمولی برای خریدهای روزمره خانه، مدنظر شماست بهتر است که مقدار کمی ریمل را به بالا و پائین مژه‌های خود بزنید. اما اگر ظاهر طبیعی و در عین حال، بی‌نظیر مدنظر شماست بهتر است ریمل قهوه‌ای و یا در کل تیره را بردارید و تا انتها مژه بالایی خود بزنید. شک نکنید که معجزه را حس خواهید کرد.

آرایش لب، یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش صورت

  • بالم لب، اولین لازمه آرایش لب

اکثر بانوان دوست دارند کمی لب‌هایشان بزرگ‌تر نشان داده شود. بالم لب به شما کمک خواهد کرد که لب‌های بزرگ‌تری داشته باشید. این تنها کارکرد بالم نیست؛ این محصول عالی باعث می‌شود که لب شما نرم‌تر و صاف‌تر هم شود. در بخش بعدی نیز با مجله آرایش یاب همراه شوید تا به شما در انتخاب رژ لب و خط لب کمک مضاعفی کنیم.

  • رنگ رژ لب و خط لب، اولین مرحله آرایش صورت برای بخش لب‌ها

اولین مرحله برای آرایش لب، انتخاب رنگ برای خط لب و رژ لب است که مرحله بعد هم به نحوه زدن این دو محصول به لب خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید که رنگ خط لب با رژ لب موردنظر باید یک پالت رنگی را تشکیل دهند. یعنی حتما باید هماهنگی خوبی بین رنگ‌های این دو محصول آرایشی ایجاد شده باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

حال اگر می‌خواهید آرایشی طبیعی داشته باشید بهتر است از خط لبی در حوزه رنگ‌های کرم و رژ لب با چند درجه تفاوت نسبت به رنگ خود لب‌تان انتخاب کنید. برای آرایش طبیعی، به هیچ وجه استفاده از رنگ‌های براق توصیه ‌نمی‌شود.

شروع آرایش لب با خط لب

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره شد، زیبایی لب یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش صورت می‌باشد. پس باید دقت خود را برای این مرحله دوچندان کنید. در اولین مرحله آرایش لب باید خط لب را به دور لب‌هایتان بکشید. برای اینکار باید ابتدا خط لب را برداشته و دور لب‌تان خطی ایجاد کنید. شما جایز هستید که حتی کمی فراتر از خط لب خودتان، خط ایجاد کنید اما دقت داشته باشید افراط در این کار برابر با یک آرایش ازمد افتاده می‌شود.

مراحل آرایش صورت

در مرحله بعد شما باید خط لب را دیگر به کل لب‌هایتان بزنید؛ به دلیل اینکه بیشتر بانوان عزیز حواسشان به دور لب است، دیگر خط لب زدن به خود لب را یادشان می‌رود. زدن خط لب به لب باعث می‌شود که رژ لب شما دوام بیشتری داشته باشد. انتخاب رنگ خط لب را در بخش‌های قبلی گفتیم اما یادتان باشد که پس زدن خط لب بر روی لب موجب تیره‌ نشان دادن رژ لب‌نتان نیز می‌شود.

مرحله جذاب، زدن رژ لب؛ البته به این سادگی‌ها هم نیست.

اکثر بانوان عزیز رژلب را از طریق تیوب رژ می‌زنند. اما اگر می‌خواهید دقت بیشتری به خرج دهید بهتر است که از براش‌های مخصوص رژلب استفاده کنید تا با دقت بیشتر، نتیجه بهتری را حاصل کنید. موقعی که می‌خواهید رژ لب بزنید، خط لب را از قبل زده اید پس دقت داشته باشید که رژ لب را خارج از محدوده خط لب نزنید.

مرحله بعدی، محکم سازی رژ لب است.یعنی چه؟ یعنی این که یکبار دیگر رژ لب را به صورت خود بزنید که به اصطلاح لایه دوم رژ لب می‌گویند. برای اینکار پس از اولین باری که رژ می‌زنید، باید یک دستمال کاغذی را برداشته و لب‌تان را خشک نمائید. سپس لایه جدید رژ را به لب‌هایتان بزنید. زدن خط لب به لب و لایه دوم رژ، باعث می‌شود حالا حالاها رژ شما بر روی لب‌تان بماند. دقت داشته باشید که در این مرحله ممکن است دندان‌هایتان رژی شود.

براق کردن لب‌ها، یکی اختیاری‌ترین مراحل آرایش صورت

این مرحله کاملا سلیقه‌ای و اختیاری است. شما با براق کردن لب‌هایتان باعث می‌شوید که لب‌تان پرتر و جلاتر دیده شود. دقت داشته باشید که به هیچ وجه براق کننده لب را به کل لب نزنید که اصلا نتیجه زیبایی ندارد. براق کننده لب را باید فقط به قسمت میانی زد تا با انعکاس نور، لب شما جلوه خود را به رخ بکشد.

بازگشتی به ابتدا، مراحل آرایش صورت چه بود؟

با توجه به تخصصی بودن مقاله، احتمالا تا بدین‌جای قسمت دوم، تمامی مراحل آرایش صورت را در یاد ندارید. از همین رو تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله ” مراحل آرایش صورت ” یکبار دیگر نگاهی به این مراحل داشته باشیم … .

ابتدا قرار شد صورت‌تان را با شوینده‌های مخصوص بشوئید. سپس با زدن پرایمر صورت خود را آماده آرایش نمائید. در مرحله بعد کرم پودر مخصوص پوست خود را به صورت بزنید. در مرحله بعد قرار شد که با کمک کانسیلر، تیرگی‌ها و لک‌های دورچشم خود را از بین ببرید. سپس وارد بخش چشم‌ها به طور تخصصی شدیم؛ استفاده از سایه چشم، خط چشم و ریمل بخش‌هایی ضروری از مراحل آرایش صورت بود. در مرحله آخر نیز به بخش لب پرداختیم که با استفاده از خط لب و رژ لب و شاید براق کننده لب، صورت خود را از آرایش کامل خواهید کرد.

نگاهی جزئی به آرایش صورت

در آخرین بخش از این مقاله در مجله آرایش یاب با ما همراه باشید تا به بازگو کردن نکاتی بپردازیم. با رعایت کردن این نکات، شما شاهد آرایشی دلنشین‌تر بر روی صورت خود خواهید بود. این بخش به‌قدری مهم است که اگر از آن چشم پوشی کنید، ممکن است آرایشی که می‌خواستید بر روی صورت‌تان نشیند.

  • تمرکز فقط بر روی یک بخش

یکی از مهم‌ترین نکات آرایش صورت، تمرکز بر روی یک بخش است. یعنی این‌طور نباشد که دو بخش مهم صورت به یک اندازه غلیظ آرایش شود. دقت داشته باشید که در هنگام آرایش همیشه فکر کنید داوری روبه‌روی شما نشسته است و باید به یک بخش از صورت شما دقت بیشتری داشته باشد. حال برای مثال اگر هم چشم‌هایتان و هم لب‌هایتان هر دو آرایش غلیظی داشته باشد، داور دیگر توان تمرکز بر روی دو بخش را ندارد و نمره خوبی نیز به شما نخواهد داد.

  • صبر در همان ابتدا، کلید موفقیت در آرایش

یکی دیگر از نکاتی که در %۸

برچسب ها
آرایش آرایش صورت صورت میکاپ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن