گلوسینگ مو چیست؟

گلوسینگ مو چیست؟

شاید بعد از دیدن ویدئو هایی که در شبکه های اجتماعی پخش می شود، این سوال برای شما پیش بیاید که این مایع و شامپوی بنفش و زرد که بر روی موهای دکلره و هایلایت استفاده می شود چیست؟ این تکنیک نوین به نام گلوسینگ شناخته می شود. این عمل زردی بیش از حد موهای دکلره شده را به طور چشمگیری کاهش می دهد. همینطور گلوسینگ براقی و درخشندگی مو را چندین برابر می کند. برای آشنایی با گلوسینگ مو با ما در آرایش یاب همراه باشید.

گلوسینگ انواع زردی مو در انواع دیپ لایت و مک لایت و سایر لایت ها را از بین می برد. همینطور آرایشگران حرفه‌ای نیز در کاسه گلوسینگ خود از شامپو های بنفش نیز استفاده می کنند. این روش باعث خنثی شدن رنگ زرد و نارنجی مو می شود.

روش گلوسینگ مو به دو بخش تقسیم می گردد. پخش اول گلوسینگ گرم و بخش دوم شامل گلوسینگ سرد می باشد.

آشنایی با انواع رنگ موی بلوند

گلوسینگ مو چیست؟

گلوسینگ گرم چیست؟

گلوسینگ گرم مو برای خانم هایی مناسب می باشد که طرفدار تناژ های گرمی نظیر طلایی می باشند. به طور مثال اگر فکر می کنید که موهایتان تناژ سردی دارد و خیلی به رنگ دودی نزدیک است، می توانید از تکنیک گلوسینگ گرم کمک بگیرید.

این نوع گلوسینگ با ترکیب رنگ شماره ۰٫۳۳ کئون، اکسیدان ۰٫۵ و اکسیدان ۱ و شامپوی افتر کالر نیز قابل انجام است. این ترکیب را به مدت ۱۵ دقیقه روی موهای خود بگذارید. سپس موهایتان را با آب ولرم به خوبی آبکشی کنید.

لازم به ذکر است که در این ترکیب میزان اکسیدان ۵ و اکسیدان ۱ باید به یک اندازه باشد.

شامپوی افتر کالر شامل شامپوی ضد زردی یا شامپوی بنفش می شود.

گلوسینگ گرم باعث می شود موی شما تناژی که منعکس می کند به رنگ طلایی باشد.

گلوسینگ گرم برای شاین کردن موهای عسلی و طلایی و کاراملی

مقدار مناسبی از واریاسیون زرد یا وارایاسیون دارای تناژ طلایی را با یک پیمانه اکسیدان ۰٫۵ درصد مخلوط کنید.

به اندازه یک یک پیمانه شامپو بدون سولفات را نیز به این ترکیب اضافه کنید. توسط مخلوط به دست آمده موهای خود را به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.

گلوسینگ سرد چیست؟

گلوسینگ سرد بر خلاف گلوسینگ گرم، برای رفع تناژ زرد و نارنجی کارآمد است. این روش رنگ موهای شما را تا حدودی دودی یا نقره ای می کند.

‎برای انجام گلوسینگ سرد، یک واریاسیون ضد زردی و یک واریاسیون ضد نارنجی تهیه کنید. سپس این واریاسیون ها را با مقدار مساوی از اکسیدان ۰٫۵ درصد و اکسیدان ۱ درصد مخلوط نمایید.

سپس به اندازه یک پیمانه شامپوی بدون سولفات را به این ترکیب اضافه کنید. اجازه دهید این ترکیب به مدت ۱۵ دقیقه روی موهای شما بماند. بعد از آن شروع به آبکشی موهایتان کنید.

گلوسینگ سرد برای موهای دودی و نقره ای

برای افزایش شاین موهای دودی و نقره ای می توانید مقدار مناسبی از شامپوی بنفش یا ضد زردی را با اکسیدان شماره ۰٫۵ ترکیب کنید.

بهتر است یک پیمانه ماسک مو نیز به این مخلوط اضافه نمایید. سپس ترکیب مورد نظر را بر روی موهای خود به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. در مرحله آخر موهای خود را با آب ولرم آبکشی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا