چطور لوازم آرایش فاسد را تشخیص دهیم؟

چطور لوازم آرایش فاسد را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص تاریخ انقضا لوازم آرایشی و بهداشتی به تاریخ تولید و انقضا محصول استناد می‌کنیم. وزارت بهداشت ایران تاریخ انقضا لوازم آرایشی و بهداشتی را از زمان تولید تا انقضا سه سال حساب می‌کند.

اعتبار لوازم آرایشی کارخانه‌های تولید کننده و سازمان غذا و دارو اروپا و آمریکا حدود چهار تا پنج سال است. زمان تعیین شده این سازمانها برای لوازم آرایش فاسد در تمام دنیا معتبر هستند.

فاسد شدن لوازم آرایشی هر کدام نسبت به هم متفاوت است. برای رژ لبهای جامد زودتر، پنکیک خشک و رژگونه‌ها خیلی دیرتر، حتی تا ۶ سال هم مشکلی پیش نمی‌آید.

نگهداری لوازم آرایشی هم بسیار مهم است. نگهداری در جای خنک به دور از نور آفتاب و رطوبت خیلی بهتر و در کیفیت آن‌ها موثر است.

تشخیص رژلب فاسد:  

رژلب بیشترین مصرف را مابین لوازم آرایش دارد و شکی در آن نیست که برای آرایش بسیار مهم است.

شناخت رژلب فاسد کار بسیار راحتی است. رژلب فاسد بوی خوبی نمیدهد. مهمترین روش شناخت اینست که رنگ را یکنواخت روی لب و پشت دست نمی‌کشد. بلکه به صورت پله پله است حتی شاید رژلب از وسط بشکند، اغلب بدنه رژلب مات و سفید میشود.

البته کشیدن رژلب روی دست و واکنش نشان دادن با طلا به خصوص انگشتر ملاک نیست.

چون رنگ رژلب ترکیبات سرب دارد، پس اگر بهترین رژلب‌ها را هم تست کنید این واکنش را انجام می‌دهد. مانند برندهای گرلند و شنل و کریستین دیور و … .

تشخیص رژلب مایع فاسد به این صورت است که چسبناک و بدبو می‌شود و مواد آن کش می آید. حتی در آن به راحتی باز هم نمی شود، روی لب پخش نمی شود و طعمش عوض می شود.

تشخیص ریمل فاسد:

ریمل از محصولات پرمصرف و مهم آرایش چشم که برای سلامتی و زیباتر شدن آن بسیار مهم است. ریمل در کل بوی بادام تلخ و یا گلاب می‌دهد.

حتما از برندهای شناخته شده استفاده کنید که البته کلا ریمل های دنیا در ۱۰ کارخانه تولید می شوند. بیشتر کارخانه‌ها در کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و امریکا هستند.

ریمل فاسد بوی نامطبوع مواد نفتی  مثل بنزین و گازوئیل می دهد .

روش شناختن به این صورت است که بوی ریمل فاسد عوض می شود و برس ریمل جمع می شود. مواد ریمل به راحتی روی مژه باند نمیشود و تاثیری در آرایش ندارد و روی مژه گوله گوله میشود. استفاده از ریمل فاسد و ناشناس بدون مجوز باعث ایجاد محل تجمع میکروب و منجربه بیماری شالازیون یا گل مژه میشود. برای سلامت چشمان حتما از محلول چشم پاکن استفاده کنید. بعد از آرایش چشم با سایه، ریمل، خط چشم حتما از محلول چشم پاکن، آب یا دوفاز باکیفیت استفاده کنید.

تشخیص کرم پودر فاسد:                                    

اولین نشانه تشخیص کرم پودر فاسد، دوفاز شدن کرم پودر، غلیظ، سفت شدن و تغییر بوی کرم پودر است. به طوریکه دیگر روی پوست کاوری ندارد و باعث جوش زدن پوست، ایجاد لک و خشک شدن می شود. حتی دیگر روی پوست خوابی ندارد که باعث کاور پوست بشود. اگر کرم پودر شما پمپی باشد مواد آن از داخل پمپ خارج هم نمی شود. اگر هم پمپی نباشد از داخل شیشه و یا تپوپ  به سختی خارج می شود.

اگر کرم پودر به صورت موس باشد که در خلأ تولید میشود و سبک است باید با برس استفاده شود. راه شناخت فاسد شدن آن هم بدبو و سفت شدن است. اما اگر در جای گرم نگهداری شود ترک می خورد که نشانه فاسد بودن نیست. فقط اندکی رطوبت را از دست داده و روی کیفیت آن تاثیر زیادی ندارد.

 تشخیص رژگونه و پن کیک خشک فاسد:   

رژگونه و پنکیک خشک نسبت به ریمل، خط چشم، کرم پودر و رژلب دیرتر فاسد میشود.

راه شناخت فاسد شدنش اینست که دیگر بوی اسانس آن به مشام نمیرسد و خیلی محکم و متراکم میشود. روی شوت گونه و پد پنکیک مواد نفوذ پیدا نمی کند و روی پوست هم پوششی ایجاد نمیکند.

روند آرایش به این صورت است که اول باید کرم بیس یا همان زیرساز آرایش را زد. که به پوست رطوبت و آبرسانی میکند و باعث میشود آرایش بهتر و جذابتر روی پوست نشان داده شود. حتی آسیب کمتری به پوست برسد و به راحتی تمیز شود. کرم پودر امکان زیادی ایجاد میکند تا رطوبت کرم پودر روی پد پنکیک، برس یا شوت گونه رژگونه نفوذ کند. باعث فساد یا حالت تعویض رنگ لکه لکه ای روی رژگونه و پنکیک شود. حتی روی اسنتدهای آرایشی به وفور دیده میشود.

ادامه تشخیص رژگونه و پن کیک خشک فاسد:   

که دلیل آن استفاده مکرر از کرم های دست است که حاوی مرطوب کننده هستند.  وقتی خانم های محترم تست انجام میدهند باعث بوجود آمدن این مشکل میشوند.

راهکار مشکل به این صورت است که باید با یک دستمال کاغدی روی آن را تمیز کرد. که یک لایه نازک از روی آن برداشته و باعث شود که اثر لوازم آرایش موقع تست بهتر شود.

حتما فرچه رژگونه یا پد پنکیک را هر چند وقت تمیز کنید. با آب و شامپو  بچه که میزان سولفات آن‌ها کم است بشویید. فرصت دهید که به خوبی خشک شوند سپس استفاده کنید. با انجام این مراحل تاثیر بهتر آن را مشاهده خواهید کرد.

آرایشگاه ها و میکاپ آرتیست ها و گریمورهای سینمایی این کار را زیاد انجام می دهند. یعنی شستن برس ها و پدها و لایه برداری از رژگونه ها و پنکیک های گریمی.

تشخیص عطرو بادی اسپلش فاسد:

عطرها و بادی اسپلش ها که الکل بدون بو داخل آن ها است اگر در جای تاریک مثل کشوی میز لوازم آرایشی و جای خشک و خنک نگهداری شوند مدت زیادی باعث ثبات این مواد می شود و مشکلی برایشان بوجود نمی آید. سعی کنید عطریات و بادی اسپلش را در جای خنک به دور از نور خورشید و رادیاتور شوفاژ نگه دارید .به همین دلیل اکثر شیشه عطر ها رنگی هستند که نور باعث صدمه مواد داخل عطر نشود.

 تشخیص رنگ مو و اکسیدان فاسد:

رنگ مو و اکیسدان باید به تاریخ تولید و انقضا آن توجه خاصی داشت که خیلی مهم است.

رنگ مو و اکسیدان باید در جای خنک و خشک به دور از نور آفتاب نگهداری شود.

از تیوپ رنگ مویی که حالت باد کرده دارد استفاده نکنید. ویتامینه های مو و ماسک مو و شامپوها هم دارای همین شرایط هستند. البته مصرف رنگ مو زیاد است که به فاسد شدن نمی رسد.

 

رنگ گردن مو باعث زیبا شدن و تغییر در چهره شما می شود. و نگهداری مو  رنگ شده هم باید بسیار  خاص باشد

تشخیص اعتبار لوازم آرایشی:

هر چه شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی، عطریات و پرفیوم از مواد با کیفیتتری استفاده کنند. و از موادی که به محصول پایداری می دهند، مانند فرمالین و پارابن که باعث می شوند طول مدت محصول بیشتر شود، کمتر استفاده کنند، نتیجه بهتر است و لوازم آرایش فاسد نیستند. و محصولات مطلوبتری را برای پوست تولید خواهند کرد.

تشخیص اعتبار لوازم آرایشی:

سایتی به نام چک فرش www.checkfresh.com که در تمام دنیا معتبر است. همه شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی با آن همکاری می کنند. اطلاعات روز تولید محصولات را به این شرکت می دهند و داری اعتبار است.

نام برند و بچ کد که همان بارکد محصول است و بچ محصول که در زیر محصول درج شده. یا در کنار کارتن اگر محصول دارای کارتن باشد بوسیله جت پرینت چاپ می شود. که ترکیبی از عدد و حروف است را در سایت وارد کنید به اطلاعات خیلی خوبی دست پیدا خواهید کرد.

شیمی دانان و هنرمندان گریم اعتقاد دارند شرایط نگهداری لوازم آرایشی باید مطلوب باشد. لوازم آرایشی باعث تقویت زیبایی و جدابیت شما می شود.

تغییر بو بهترین روش شناختن لوازم آرایشی که فاسد شده.لوازم آرایشی فاسد باعث ایجاد عفونت پوست  چشم و لبهای شما می شود.

امکان زیادی دارد لوازم آرایشی به دلیل اسنفاده از  مواد خاص مثل روغن گیاهی و ویتامینها و مواد مینرال  به کانون میکروبی خطر ناک  تبدیل شود .سلامت موادی که استفاده می کنید حساس باشید تا لوازم آرایش فاسد نباشند. زیرا که ارزش زیبایی پوست و مو و صورت شما بینهایت است. پس لطفا قدر آن را بدانید. برای آشنایی با ترفند های آرایشی به مجله آرایش یاب مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا