پوشاندن جای لک صورت با آرایش

چگونه با آرایش جای لک صورت خود را بپوشانیم؟

هرکس، چه یک نوجوان باشد چه بزرگسال ، که از آکنه ، کک و مک و … رنج می برد، می داند که چقدر استرس زا است که همیشه احساس کند برخی از افراد به پوست او خیره می شوند. مسلما راه های مختلفی برای پوشاندن جای لک های روی صورت وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. ما نیز در این مطلب به یاری شما خواهیم آمد و بهترین راه پوشاندن جای لک صورت را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید

پوشاندن جای لک صورت

فارغ از اینکه چقدر زیبا هستید، پوست شما می تواند در وهله اول نظرات را تغییر دهد. درست است که هر چیزی، حتی گاهی نواقص نیز زیبایی خود را دارند، اما اگر شما لک هایی روی صورت خود دارید که دوستشان ندارید، می توانید با استفاده از راه های پوشاندن جای لک صورت، آن ها را محو کنید. اما چگونه؟ در ادامه مطلب خواهید خواند:

محو کردن لک صورت
محو کردن لک صورت

– پوست خود را شاداب کنید

اولین قدم برای پوشاندن جای لک صورت این است که از تمیز و مرطوب بودن پوست خود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید کار را برای پوشاندن جای لک هایی که دوست ندارید، آغاز کنید. توجه داشته باشید که حتی پوست های چرب نیز نیاز به رطوبت دارند. یک محصول متناسب با پوست خود خریداری کرده و پوست خود را تازه و شاداب کنید. برای مرطوب کرن پوست، می توانید کرم آبرسان کامان سری واتربمب SENSITIVE را خریداری کنید. این کرم مرطوب کننده ترمیم کننده پوست و تنظیم کننده چربی است و از شل شدن و کاهش الاستیکی پوست جلوگیری می کند. برای خرید این محصول با قیمت مناسب روی لینک زیر کلیک کنید:

دکمه خرید

– برای پوشاندن جای لک صورت ، پرایمر بزنید

یکی دیگر از تکنیک های پوشاندن جای لک صورت ، استفاده از پرایمر است. با نوک انگشتان خود پرایمر را روی صورت خود اعمال کنید تا اطمینان حاصل شود که آرایش شما صاف و یکدست روی پوست شما خواهد نشست و در تمام روز باقی می ماند.

محو کردن جای لک صورت با پرایمر
محو کردن جای لک صورت با پرایمر

– کانسیلر را به شکل دورانی یا ضربدری روی لکه ها بزنید

شما می توانید از کانسیلرها استفاده های متعددی کنید که یکی از آن ها پوشاندن جای لک صورت است. حتی برای آنکه از پوشانده شدن لک های صورت خود اطمینان حاصل کنید، می توانید با استفاده از کانسیلر، ضربدری روی لک ها بزنید.

حتما بخوانید: درمان اسکار جوش و آکنه

– پوشاندن جای لک صورت ؛ کانسیلر را به آرامی پخش کنید

از پدهای تمیز استفاده کرده و با فشردن کانسیلر سعی بر محو کردن لکه ها کنید. پیشنهاد می کنیم پد را روی لکه ها نکشید، چرا که ممکن است تمامی اثرات کانسیلر را از بین ببرید.

– زیر چشم های خود نیز کانسیلر بزنید

درست است که یکی از ترفندهای محور کردن جای لک صورت استفاده از کانسیلر است، اما برای آنکه زیر چشم شما سیاه دیده نشود، لازم است تا کانسیلر را در نقاط سیاه زیر چشم خود نیز بزنید تا پوست شما صاف و یکدست دیده شود.

– باقی مانده آرایش اضافی را با دستمال پاک کنید

برای آنکه آرایش شما طبیعی به نظر برسد، لازم است تا به کمک یک دستمال، آرایش اضافی خود را پاک کنید.

– برای اعمال کرم پودر، از قلمو استفاده کنید

در ادامه کار برای محو کردن جای لک صورت، می بایست از کرم پودر استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که برای اعمال کرم پودر، بهتر استاز براشرها و قلموی مخصوص این کار استفاده نمایید. در غیر این صورت ممکن کانسیلرها را از بین برده و پاک کنید و یا اینکه لایه های ضخیم و غیر یکدستی از کرم پودر روی صورت خود اعمال کنید.

محو کردن لک صورت
محو کردن لک صورت

– پودر فیکساتور بزنید

پس از اعمال کرم پودر، چند دقیقه صبر کنید تا این فوندانسیون روی پوست شما ثابت شود. سپس به کمک پودرهای فیکساتور، کرم های پایه ای که به صورت خود زده اید را فیکس کنید. با این کار اطمینان خواهید داشت که لک های روی صورت از زیر کرم ها نمایان نخواهند شد. البته برای این کار می توانیم از اسپری های فیکس کننده آرایش نیز استفاده کنید که اتفاقا کاربرد آن ها آسان تر از پودرها خواهند بود. این کاملا بستگی به سلیقه و مهارت شما در آرایش کردن دارد.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، جای لک روی صورت برای بیشتر افراد خوشایند نیست. البته روش های مختلف پزشکی مانند لیزر درمانی و یا استفاده از کرم های شیمیایی مختلفی وجود دارند که شما می توانید از آن ها برای محو کردن همیشگی لک های صورت استفاده کنید. اما اگر به هر دلیلی، نمی خواهید از روش های پزشکی و درمانی استفاده کنید، این شیوه از آرایش کردن به پوشاندن جای لک صورت کمک می کند. از این روش استفاده کنید و به طور موقت، لک های صورت خود را از دیدها پنهان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا