نکات آرایشی بسیار مهم که کسی به شما نمی گوید

با مهم ترین نکات آرایشی آشنا شوید

برای آنکه زیباتر دیده شوید، باید به نکات آرایشی واقف باشید. اینکه رنگ لب خود را تغییر دهید و یا اینکه به کمک خط چشم، خطوطی را پشت پلک خود بکشید و یا اینکه گونه هایتان را رنگی کنید، نمی تواند برای زیباتر دیده شدن شما چندان کارآمد باشد. تفاوت خانم هایی که با آرایش کردن زیباتر دیده می شوند و با کسانی که آرایش برای آن ها برعکس عمل می کند، درست در همین دانستن نکات آرایشی است. اما نگران نباشید، ما در این مطلب قصد داریم نکات آرایشی را در اختیارتان قرار دهیم که شاید به آن ها واقف نیستید. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نکات آرایشی بسیار مهم

آگاهی از نکات آرایشی به شما کمک می کند که ضمن زیباتر شدن، سلامت پوست و موی خود را نیز حفظ نمایید. مسلما دوست ندارید که سلامت خود را به جهت صرفا زیبا شدن تهدید کنید. از این رو است که این تکنیک ها و نکات حسابی به کار شما خواهند آمد.

اکستنشن مو

یکی از کارهایی که خانم ها برای زیباتر دیده شدن انجام می دهند، اکستنشن مو است. حقیقت این است که همه خانم ها از موهبت داشتن موهای پرپشت و بلند بهره مند نیستند، به همین دلیل به سراغ اکستنشن مو می روند تا بتوانند این کمبود را به روش های مصنوعی جبران نمایند. اما یکی از نکات آرایشی که بهتر است بدانید، این است که باید از موهای طبیعی برای این کار استفاده نمایید.
ماندگاری موهای طبیعی بسیار بیشتر از موهای مصنوعی است. از طرفی شاید شما بخواهید به موهای اضافه شده خود حالت دهید. در این صورت احتمال سوزاندن موهای اصلی خود کمتر خواهد بود.
برای اکستنشن مو، می توانید از روش های مختلفی مانند رینگ، چسب و یا دوخت استفاده کنید. اما اگر می خواهید به کمترین میزان ممکن به موهای خود آسیب برسانید، روش رینگ را انتخاب کنید. درروش دوخت، به موهای شما فشار زیادی وارد می شود. از طرف دیگر در روش چسب هم ریزش مو بسیار زیاد خواهد بود.

ناخن

یکی دیگر از کارهایی که برای زیباتر شدن توسط خانم ها انجام می شود، رسیدگی به ناخن ها است. بسیاری از خانم ها برای داشتن دستانی جذاب تر، به کاشت ناخن روی می آورند. اما نکات آرایشی در این زمینه این است که شما باید بعد از کاشت ناخن، رسیدگی های زیادی انجام دهید تا بیس ناخن های خود را دچار آسیب دیدگی نکنید. در غیر این صورت ناخن های شما زرد شده و قارچ روی آن ها شکل می گیرد.
از طرف دیگر هرگز نباید روی ناخن ناسالم، کاشت ناخن انجام دهید. درواقع هرگز نباید سلامت ناخن ها و دست های خود را قربانی زیبایی کنید. هنگام کاشت ناخن روی ناخن ناسالم، شکستگی رخ می دهد و زیر ناخن آب جمع می شود و از این رو سبب پدیدار شدن قارچ روی ناخن خود می شوید.
اگر ناخن های زیبا اما کوتاهی دارید، شاید بهتر باشد به جای کاشت ناخن، خود در خانه دست به کار شوید و مانیکور کنید. سپس با استفاده از بیس کت و تاپ کت و یک لاک زیبا، ناخن های طبیعی خود را تمیز و مرتب کنید. برای خرید بهترین تاپ کت و بیس کت با قیمت مناسب اینجا کلیک کنید.

 

نکات مهم آرایشی
نکات مهم آرایشی

نکات آرایشی بسیار مهم ؛ ریمل

ریمل برای زیباتر کردن مژه ها و درنهایت چشم ها نقش بسیار مهمی را بازی می کنند. اما برای رسیدن به این هدف باید درست ریمل زدن را یاد بگیرید. اینکه تنها درب ریمل را بگشایید و با قلموی آن شروع به زدن مایع مشکی رنگ روی مژه های خود کنید، نمی تواند کارآمد باشد.
برای آنکه چشمانی زیباتر داشته باشید، باید ریمل تمامی قسمت های مژه شما را دربربگیرید. درواقع باید از ریشه تا نوک مژه را ریمل بزنید. البته خوب است پیش از شروع این کار، مژه های خود را برس کنید تا در نهایت ریمل به خوبی روی مژه هایتان بنشیند.

حتما بخوانید: نحوه صحیح ریمل زدن

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو نیز دارای نکات آرایشی مهم است. چرا که یک انتخاب غلط می تواند شما را گام ها از آنچه که در نظر داشتید، دور کند. برخی ها فکر می کنند رنگ کردن موهای سفید آسان است، اما حقیقت چیزی متفاوت از این تفکر است.
اگر موهای سر شما بسیار سفید است، برای رنگ گرفتن بهتر، خوب است تا موهایتان را به اکسیدان آغشته کنید و برای مدت ۱۰ دقیقه صبر نمایید. در این حالت موهای شما تحریک می شوند و برای رنگ پذیری آماده خواهند شد.

نکات آرایشی بسیار مهم ؛ موهای صورت

مسلما آرایش روی صورتی که بسیار پر مو است، نمی تواند چیز جذابی را نتیجه دهید. از این بسیاری از خانم ها به روش های مختلفی برای رهایی از موهای صورت روی می آورند. پیشنهاد می کنیم به جای بند انداختن، از وکس استفاده کنید. در این حالت شما با سرعت بیشتری موهای صورت خود را از دست می دهید و از طرف دیگر می توانید از شر دانه های سرسیاه نیز رها شوید.
وکس سبب رویش کندتر موها می شود و موهای صورت را کرکی تر می کنند. اما اگر در انجام این کار حرفه ای هستید، وکس صورت را در خانه انجام دهید، در غیر این صورت برای جلوگیری از بروز هرگونه کبودی، به آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مراجعه کنید. همچین پیشنهاد می کنیم پس از انجام این کار، استفاده از لوسیون های ضدجوش را از یاد نبرید.

نکات مهم آرایشی
نکات مهم آرایشی

سایه

پشت پلک در زیبایی چشم ها تاثیر دارند. از این رو است که بسیاری از خانم ها، از سایه های چشمی استفاده می کنند. اما باید بدانید که هر سایه ای برای هر چشمی مناسب نیست. یکی از نکات آرایشی مهمی که باید بدانید این است که بای جلوگیری از نشان داده شدن افتادگی پلک، نباید سایه های براق بزنید.
اگر سن شما بیش از ۴۰ سال است و پلک های شما کمی افتاده شده اند، سایه های مات را انتخاب کنید. با این کار کمتر افتادگی پلک خود را نمایان می کنید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، نکات آرایشی مختلفی وجود دارند که بسیار ساده به نظر می رسند. اما گاهی به دلیل عدم آگاهی از آن ها، نمی توانیم آنچنان که باید و شاید، زیبا آرایش کنیم و زیباتر دیده شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا