نحوه صحیح ریمل زدن

نحوه صحیح ریمل زدن به شما کمک می‌کند تا چشمان زیبا و جذاب‌تری داشته باشید و ریمل زدن و آرایش مژه‌ها یکی از مهم‌ترین موارد در آرایش صورت است. اکثر خانم‌ها آگاه هستند که ریمل‌های مختلفی برای انواع چشم‌ها و همچنین مژه‌ها وجود دارد اما به درستی نمی‌دانند که ریمل مناسب آن‌ها کدام است؟ با دانستن این موضوع می‌توانند بهتر عمل کنند. همچنین در گذشته فقط ریمل مشکی کاربرد داشته است که نقش مهمی را در پر نشان دادن مژه‌ها ایفا می‌کرد اما امروزه ریمل‌های رنگی مانند سرمه‌ای، بنفش و آبی روی کار آمده است. اگر قصد دارید در آرایش خود از ریمل رنگی استفاده کنید بهتر است که از رنگ‌های تیره استفاده کنید زیرا رنگ‌هایی مانند سبز و آبی خیلی غیرطبیعی جلوه خواهد کرد.

نحوه صحیح ریمل زدن

اصول کلی ریمل زدن صحیح

اولین کاری که در ریمل زدن باید انجام دهید نگاه کردن به پایین است و حالا شروع کنید به ریمل زدن به طوری که ریمل را از ابتدای مژه تا انتهای مژه‌های خود بکشید تا ریمل‌های شما کشیده شوند. با این‌کار مژه‌های شما بلند می‌شود و اگر بخواهید در کنار بلندی، مژه‌های پری نیز داشته باشید این عمل را برای دو یا سه بار دیگر تکرار کنید. البته توجه کنید که بیشتر از سه بار تکرار نکنید زیرا باعث می‌شود تا مژه‌های شما به یکدیگر بچسبد و به درون یکدیگر بروند و اصلا نمای خوبی پیدا نخواهد کرد.

موارد دیگری که باعث می‌شود تا مژه‌ها به هم بچسبند، استفاده نکردن از ریمل‌های مرغوب و همچنین استفاده از ریمل‌های تاریخ مصرف گذشته نیز می‌تواند باشد. مژه‌ها به چشمان شما بسیار نزدیک می‌باشد و همانطور که همه می‌دانید چشم عضو حساس و حیاتی بدن است و همچنین بخش اعظمی از زیبایی شما را شامل می‌شود پس باید در این موضوع که چه ریملی را برای خود تهیه می‌کنید دقت بالایی داشته باشید.

نحوه صحیح ریمل زدن برای مژه‌های کوتاه

اگر شما مژه‌های کوتاهی دارید باید از ریمل‌های ژله‌ای و بلند کننده استفاده کنید، زیرا این نوع ریمل‌ها دارای میکروفیبرهایی هستند که سبب بلندتر شدن مژه‌های شما می‌شوند. دیگر ویژگی ریمل‌های ژله‌ای و بلند کننده داشتن موهای بسیار نازک می‌باشد که می‌تواند مژه‌های ریز شما را نیز در بر بگیرد. در ابتدای مقاله اشاره‌ای به ریمل‌های رنگی کردیم که در این قسمت باید به خانم‌هایی که مژه‌های کوتاه دارند توصیه کنیم اصلا از این نوع ریمل استفاده نکنند، زیرا باعث می‌شود که مژه‌های شما کوتاه‌تر نیز دیده شوند.

پس سعی کنید در بیشتر مواقع از ریمل مشکی استفاده کنید که باعث بلندتر به نظر رسیدن مژه‌ها می‌شود. نحوه صحیح ریمل زدن برای مژه‌های کوتاه به این شکل می‌باشد که ابتدا کمی به نوک مژه‌های خود ریمل بزنید سپس به کل مژه‌های خود ریمل بزنید که مژ‌ه‌های کشیده‌تری در این صورت خواهید داشت.

نحوه صحیح ریمل زدن

نحوه صحیح ریمل زدن برای مژه‌های بلند

خانم‌هایی که مژه‌های بلندی دارند باید ریملی که می‌خرند برس درشتی داشته باشد تا بتواند مژه‌ها را پرپشت کند و زیبایی چشمان شما را دو برابر کند. چنین خانم‌هایی حق انتخاب بیشتری برای ریمل‌های رنگی دارند و محدودیتی برای مشکی بودن و یا رنگی بودن ریمل نخواهند داشت. هنگام ریمل زدن باید از ریشه مژه شروع کنید تا به نوک مژه‌های خود برسید و دو الی سه بار این کار را تکرار کنید تا مشکی‌تر و پرتر شود.

نحوه صحیح ریمل زدن برای مژه‌های پرپشت

افرادی که مژه‌های پری دارند تنها هدفی که از ریمل زدن دارند، مرتب شدن مژه‌هایشان می‌باشد، پس خیلی این موضوع که چه نوع ریملی تهیه می‌کنند مورد اهمیت نمی‌باشد. می‌توانید از ریمل‌های حجم‌دهنده‌ای که موهای نازکی دارند استفاده کنید توجه کنید که سر ریمل شما نباید نازک باشد بلکه باید دارای موهای نازکی باشد تا بتواند میان مژه‌ها نفوذ کند. اگر قبل از ریمل زدن کمی پودر به مژه‌های خود بزنید باعث زیباتر شدن مژه و چشمان شما خواهد شد. بعد یکبار از وسط مژه‌ها به سمت بالا و یکبار از ریشه به سمت بالا به حالت زیگزاگ برس ریمل را به مژه بکشید.  در نهایت یک مرتبه به صورت صاف از ریشه به سمت خارج مژه را برس بزنید، در پایان به کمک نوک باریک برس ریمل مژه‌ها را جدا جدا ریمل بزنید تا حد ممکن پرپشت شود.

نحوه صحیح ریمل زدن

نحوه صحیح ریمل زدن برای مژه‌های کم‌پشت

یکی از مشکلاتی که اینگونه افراد دارند کم بودن حجم مژه‌ها است که می‌توانند با انتخاب یک ریمل حجم‌دهنده این مشکل را حل کنند. با کمک ریمل پرپشت کننده و حجم‌دهنده می‌توانید مژه‌های پرپشت و ضخیم‌تری داشته باشید. از ریمل‌های مرغوب و باکیفیتی استفاده کنید تا باعث ریختن مژه‌های شما نشود و می‌توانید با مصرف کردن ویتامین‌هایی مانند B5 و روغن انگور از ریزش مژه‌های خود جلوگیری کنید. بهتر است از ریمل‌های خیلی مشکی نیز استفاده نکنید و رنگ‌های مناسب افراد با چنین ویژگی زغالی و قهوه‌ای می‌باشد.

نحوه صحیح ریمل زدن برای مژه‌های صاف و بدون حالت

ریملی که انتخاب می‌کنید باید دارای انحنا باشد تا بتواند به مژه‌های شما حالت بدهد و از آن صافی خارج کند. نحوه صحیح ریمل زدن برای خانم‌هایی که مژه‌های صاف و بدون حالتی دارند بدین صورت است که  بهتر است برس را از انتها به سمت نوک مژه بکشید. در وسط هم کمی فشار آورید تا مژه کاملا حالت برس را به خود بگیرد. بعد از ریمل زدن می‌توانید از فرمژه هم استفاده کنید تا حالت مژه‌ها زیباتر شود.

نکاتی در رابطه با ریمل زدن

  • همیشه سعی کنید در انتها از ریمل استفاده کنید، یعنی تمام آرایش صورت و چشم خود را انجام دهید و در نهایت به سراغ ریمل زدن به مژه‌های خود بروید همچنین بهتر است از فرمژه برای مژه‌های خود استفاده کنید تا مژه‌ها شکل زیباتری به خود بگیرند.
  • ریمل خود را خیلی به مایع ریمل خود آغشته نکنید باید درحدی باشد که برس ریمل شما مرطوب شود، درغیراین صورت لکه‌هایی روی مژه‌های شما ایجاد می‌شود و مواد اضافی جلوه‌ی خیلی خوبی به مژه‌های شما نمی‌دهد.
  • استفاده از شانه‌ی مژه نیز به شما کمک می‌کند تا مژه‌های چسبیده‌ی خود را از یکدیگر جدا کنید، همچنین باعث می‌شود تا مژه‌های شما بلندتر شود.
  • برای مژه‌های پایین، قلم ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و از ریشه‌های داخلی به سمت لبه‌های خارجی بکشید. قلم را فشار ندهید چرا که باعث لک شدن پوست می‌شود. این کار نیاز به حوصله دارد ولی چند دقیقه تمرکز شما را از اشتباه نجات می‌دهد.

نحوه صحیح ریمل زدن

راهکارهایی برای مژه‌های چسبیده به یکدیگر

علاوه بر اینکه نحوه صحیح ریمل زدن باعث داشتن مژه‌های بلند و پرپشت می‌شود عوامل دیگری نیز مانند نوع ریمل و کیفیت ریمل و… نیز می‌تواند کمک بسزایی کند.  در این قسمت راهکارهایی ارائه خواهیم داد تا بتوانید یکی از مشکلاتی که در هنگام ریمل زدن با آن برخورد خواهید داشت را حل کنید.

برس ریمل خود را تمیز نگه دارید

انباشته شدن مواد ریمل بر روی برس باعث می‌شود تا مژه‌ها به یکدیگر بچسبند و این اصلا موضوع خوبی برای یک خانم نمی‌باشد. می‌توانید پس از گذشت زمان برس ریمل خود را تعویض کنید و یا راه ساده‌تر اینکه قبل از اینکه ریمل خود را ببندید با یک دستمال و به راحتی آن‌ را تمیز کنید.

روی هم ریمل زدن

نحوه صحیح ریمل زدن بسیار نقش مهمی دارد و این که برخی افراد با تصور اینکه هرچه بیشتر ریمل بزنند مژه‌های پرپشت و بلندتری خواهند داشت، روی یکدیگر و پشت سرهم ریمل می‌زنند که نه تنها باعث زیباتر شدن مژه‌های شما نخواهد شد بلکه باعث چسبیده شدن مژه‌ها به یکدیگر را نیز می‌شود.

هر محصولی تاریخ انقضایی دارد

ریمل جزو لوازم آرایشی است که کوتاه‌ترین طول عمر را دارد و معمولا پس از سه ماه باید ریمل تازه‌ای را برای خود تهیه کنید.

بعد از گذشت سه ماه ریمل به سمت خشک شدن می‌رود و با مصرف آن مژه‌های بهم چسبیده‌ای خواهید داشت.

درب ریمل خود را محکم ببندید

همیشه در محیط اطراف باکتری‌هایی برای رشد کردن و آسیب رساندن وجود دارند پس با محکم بستن درب ریمل و سایر لوازم آرایشی اجازه‌ی ورود هوا و رشد باکتری را ندهید.

همچنین اگر بتوانید جلوی وارد شدن هوا به داخل هر یک از لوازم آرایشی خود را بگیرید می‌توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

اقدام به جداسازی کنید

در آخر اگر مژه‌های شما به یکدیگر چسبیدند سعی کنید با دست آن‌ها را جدا کنید و از این کار نترسید اما با دقت بالایی این کار را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.

بهتر از روش‌های قدیمی را کنار گذاشته و به جای استفاده از سوزن و… برای جداکردن مژه‌ها از شانه‌ی مژه استفاده کنید که بسیار مطمئن‌تر از سوزن می‌باشد.

نکاتی برای نحوه صحیح ریمل زدن

  • قبل از این که برس را به مژه‌های خود بزنید، مقدار اضافی ریمل روی برس را با گذاشتن دستمالی روی آن پاک کنید.
  • هنگام ریمل زدن باید برس آن را به طور افقی بگیرید و بعد از ریشه به سمت نوک مژه‌ها ریمل بزنید.
  • برای مژه‌های پلک بالا، باید برس را بالای مژه‌ها بگیرید چون وقتی به مژه‌ها از بالا ریمل بزنید، وزن مژه‌ها به سمت پایین می‌افتد و حالت بهتری می‌گیرند، مژه‌های پلک پایین را هم بهتر است نسبت به پلک بالا ریمل کمتری استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید مژه‌ها به خاطر ریمل زیاد به هم نچسبند، بعد از هر دوری که ریمل می‌زنید صبر کنید تا خشک شود و بعد دوباره روی آن دور دوم را شروع کنید، ولی بیشتر از ۲ تا ۳ بار نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا