انواع سشوار | کدام سشوار برای موهای من مناسب است؟

معرفی انواع سشوار بر اساس جنس

هنگامی که سخن از خرید سشوار به میان می آید، سرمایه گذاری روی یک مدل باکیفیت و مناسب برای نوع مو شما می تواند سلامت موهایتان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. انتخاب یک سشوار خوب به شما کمک می کند تا ضمن خشک کردن موها، سلامت آن ها را نیز تضمین نمایید. از این رو ما در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع سشوار بپردازیم تا شما بتوانید متناسب با جنس و نوع موی خود، یکی را انتخاب کنید. پس از شما دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه شوید.

معرفی انواع سشوار

همان طور که می دانید سشوارهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که تمامی آن ها نمی توانند به طور موثری برای موهای شما کارآمد باشند. از این رو خوب است تا با ویژگی های یک سشوار خوب و باکیفیت که به موهای شما آسیب وارد نمی کند، آشنا شوید. درواقع باید بدانید که هر نوع از سشواری برای هر نوع مویی خوب نیست، پس لازم است تا سشوارهای متناسب با موی خود را بشناسید:

انواع سشوار
انواع سشوار

جنس سشوار در انتخاب آن تاثیرگذار است

یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب و خرید یسوار خوب و باکیفیت باید به آن توجه کنید، جنس آن است. برای موهای ضخیم و وز وزی می توانید به سراغ سشوارهای یونی و یا تورمالین بروید. سشوارهای یونی یا تورمالین یون های منفی را از بین می برند که به خشک شدن قطرات آب روی موهای شما به منظور خشک شدن سریع تر کمک می کند. در نتیجه بعد از استفاده از این سشوار، احتمال خشک و شکننده شدن موهای شما به حداقل ممکن می رسد. سشوار پرومکس مدل ۷۲۳۰R یکی از بهترین مدل های سشوار یونی است. برای خرید روی لینک زیر کلیک کنید:

دکمه خرید

سشوار پرومکس
سشوار پرومکس

اگر موهای نازک یا خشک دارید، یک سشوار سرامیکی یا چینی خریداری نمایید. سشوارهای سرامیکی و چینی که دارای پوشش پلاستیکی یا فلزی باشند، گرما را پایدارتر می کند، بنابراین برای موهای ریز و خشک که به راحتی رطوبت خود را از دست می دهند، گزینه مناسبی هستند. اگر مطمئن نیستید چه نوع سشواری را خریداری کنید، یک مدل سرامیکی یا پرسلنی را در نظر بگیرید چرا که برای همه نوع مو مناسب است.

اگر موهای شما بسیار پرپشت است، سشوارهایی از جنس تیتانیوم بهترین گزینه برای شما خواهند بود. سشوارهای تیتانیومی گرما را در دمای ثابت و یکنواخت برای موها تأمین می کند. اما از آنجایی که این سشوارها بسیار گرم می شوند، لذا برای کسانی که موهای نازک، شکننده و آسیب دیده دارند، به هیچ عنوان گزینه های خوبی محسوب نمی شوند. با این حال، اگر موهای بسیار ضخیم و یا موهای پرپشتی دارید، یک سشوار تیتانیومی به شدت می تواند به کاهش زمان خشک کردن موهای شما کمک کند. از سوی دیگر سشوارهای تیتانیومی بسیار سبک تر از سشوارهای چینی و سرامیکی هستند لذا استفاده از آن ها آسان خواهد بود، یعنی هنگام نگه داشتن سشوار برای خشک کردن موها، دستتان درد نخواهد گرفت.

حتما بخوانید: روش های طبیعی پرپشت کردن موها

انواع سشوار
انواع سشوار

نکته

تورمالین یک فلز نیمه قیمتی است که شدیدترین عمل یونی را انجام می دهد. یک خشک کن تورمالین احتمالا از یک سشوار معمولی یونی گران تر است. با این حال، اگر موهای بسیار ضخیم دارید، ممکن است خرید این نوع سشوار سرمایه گذاری خوبی باشد. سشوارهای یونی یا تورمالین برای هر نوع مویی که خشک کردن آن ها دشوار است، نیز مناسب خواهد بود. اما اگر موهای بسیار نازک دارید، بهتر است از خرید این نوع از سشوارها خودداری نمایید.

سخن پایانی

باتوجه به آن چه که در بالا در ارتباط با انواع سشوار گفته شد، می توانید دریابید که هر نوع سشواری برای یک سبک از مو کارآمد است، لذا نباید برای خرید سشوار بدون احتیاط عمل کنید، چرا که در غیر این صورت می توانید به آسانی به موهای خود آسیب وارد کرده و آن ها را خشک و شکننده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا