مراحل آرايش صورت – قسمت اول

مراحل آرايش صورت امری است که هر خانمی باید از آن مطلع باشد. زیبایی، یک خواسته غریزی برای تمامی انسان‌ها، مخصوصا بانوان است. این زیبایی تا حد زیادی در چهره افراد به‌طور خدادادی دیده می‌شود و آرایش، مکمل این زیبایی است. اما در صورت مطلع نبودن از مراحل آرايش صورت دیگر نمی‌توان انتظار زیادی از تاثیر آرایش بر چهره‌تان داشت. یک آرایش مناسب مستلزم داشتن آگاهی و علم این کار است تا بهترین نتیجه حاصل نماید. در ادامه مقاله با مجله آرایش یاب همراه باشید تا در کنار هم، به تمامی مراحل آرایش صورت پرداخته شود.

آماده سازی صورت برای آرایش

مراحل آرايش صورت

در اولین مرحله از آرایش صورت شما باید صورت خود را بشویید و توسط مرطوب‌کننده‌ها، صورت خود را آماده آرایش کنید. البته باید توجه داشته باشید که با توجه به نوع پوست خود، مرطوب کننده مناسب را انتخاب کنید. یعنی اگر پوست خشکی دارید حتما باید از مرطوب کننده سنگین و اگر دارای پوستی چرب هستید، از مرطوب کننده سبک استفاده کنید.

 • پرایمر، غیرضروری جذاب

پرایمر را نمی‌توان از بخش‌های ضروری مراحل آرایش صورت دانست؛ اما استفاده کمی از این ماده، صورت شما را با جلوه و درخشندگی بیشتری، آماده آرایش می‌کند. در صورت استفاده از پرایمر، دیگر خبری از انعکاس‌های مضر بر روی صورت نخواهد بود.

 • استفاده از زیرسازی‌کننده پوست، مانند کانسیلر

براش آرایشی را بردارید و با توجه به محصولی که برای زیرسازی انتخاب نموده‌اید، با آغشته کردن آن به براش، به بینی، چانه و پیشانی خود بمالید. در مرحله بعد باید آن محصول آرایشی را به سمت فک خود بزنید تا صورتی یک پارچه برای شما، بدست بیاید.

اگر سرتیتر این بخش را خوانده باشید، متوجه می‌شوید که حرف از کانسیلر زدیم؛ کانسیلر ضروری نیست و فقط یک مثال برای زیر سازی پوست است. اگر جوش، ماه‌گرفتگی، سیاهی دور جشم و از این قبایل مشکلات در صورت خود مشاهده کردید، با استفاده از کانسیلر، بهترین زیرسازی پوست خود را انجام داده‌اید.

 • اسپری ثابت کننده آرایش، مرحله‌ای که زیاد به آن توجه نمی‌شود !

اسپری ثابت کننده آرایش، به جز اینکه انعکاس نور بر روی پوست را کاهش می‌دهد، از همه مهم‌تر، باعث می‌شود آرایش شما دوام بیشتری داشته باشد. حال چرا اسپری توصیه می‌شود و پودرهای ثابت کننده خیر؟ جواب ساده است؛ پودرهای اثبات کننده دردسر زیاد و روش‌های استفاده سختی دارند اما اسپری را کافیست به صورت خود بزنید.

اصلاح اولیه ارایش و رنگ آمیزی صورت !

پس از اقدام به مراحل اولیه آرایش صورت، دیگر وقتش رسیده است که با انتخاب رنگ برای مواد مختلف آرایشی، میکاپ خود را اصلاح و آماده درخشنده‌تر شدن صورت‌تان شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا به ادامه مراحل آرايش صورت بپردازیم.

 • برنز کننده صورت، یکی از جادوگرهای آرایش

کافیست مقدار کمی از برنز کننده صورت را به تنهایی و یا با مقداری رژگونه، به صورت خود بزنید؛ معجزه را احساس خواهید کرد. البته می‌توانید ابتدا کامل رژگونه را به صورت خود بزنید و در مرحله بعد، با زدن برنزکننده به آن مناطق، تلفیق رنگی ایده‌آل را در صورت‌تان مشاهده نمائید.

مراحل استفاده :

 1. ابتدا برنزکننده همراه با رژگونه را در مسیر خط رویش مو
 2. سپس داخل فرورفتگی گونه
 3. و انتها، به زیر فک بمالید.
 • انتخب رژگونه مناسب با توجه به نوع پوست‌تان

رژگونه‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند. پودری، ژله ای و کرمی، سه نوعی هستند که رژهای گونه را تشکیل می‌دهند. لازم به ذکر است که رژگونه‌های کرمی، برای پوست‌های خشک، رژگونه‌های پودری برای پوست‌های چرب  مناسب است. رژگونه‌های ژله‌ای برای هر دو نوع پوست مناسب است با این تفاوت که دوام بسیار بیشتری دارد.

 • انتخاب رژگونه مناسب با توجه به رنگ پوست‌تان

یکی دیگر از مراحل آرایش صورت که باید به آن توجه زیادی داشت، توجه به رنگ پوست و سپس انتخاب رژگونه است.

 1. اگر دارای پوست روشنی هستید، بهتر است از رژگونه‌هایی با رنگ صورتی و هلویی کم رنگ استفاده کنید.
 2. اگر پوستتان سرد است، بهتر است از رنگ‌هایی با تناژ بنفش ملایم استفاده کنید که بهترین نتیجه را می‌دهد.
 3. اگر پوستتان تیره است، رنگ‌های نارنجی، گلبهی، برنز و قرمز بهترین گزینه برای رژگونه با تناسب به صورت‌تان است.
 • رژگونه را به صورت بزنید

پس از آگاهی از رژگونه مناسب با توجه به نوع و رنگ پوست‌تان، دیگر موعدش رسیده که دست به کار شوید. اگر رژگونه موردنظر شما پودری است، باید با براش‌های مخصوص آن را به صورت بزنید. اما اگر رژگونه مورد نیاز شما، ژله‌ای و کرمی است، کارتان راحت‌تر است؛ با کمک انگشت‌تان می‌توانید این دو نوع رژگونه را به صورت بزنید. حال رسیدیم به یک ترفند کاربردی که در بخش بعدی به آن اشاره می‌کنیم… .

ترفندی در استفاده از رژگونه

اگر فرم صورت شما به شکل قلب است، بهتر است که براش را در بالای سیب گونه خود بزنید تا قلبی شکل بودن صورت‌تان رفع شود.

اگر فرم صورت شما کشیده است، بهتر است که براش رژگونه را به صورت معمولی بزنید اما حواستان جمع باشد که براش را به سمت شقیقه‌ها نبرید.

و در انتها اگر فرم صورت شما، گرد است بهتر است رژگونه را به سمت لپ‌های داخلی بزنید تا صورت‌تان، لاغر نمایش داده شود.

 • استفاده دوباره از تثبیت کننده آرایش

رژگونه مانند سایر محصولات آرایشی، پس از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهد؛ از همین رو بهتر است پس از زدن رژگونه، دوباره از اسپری و یا پودر تثبیت کننده استفاده کنید تا آرایش‌تان مدت بیشتری در صورت‌تان بشیند.

آرایش چشم، یکی از مهم‌ترین مراحل آرايش صورت

مراحل آرايش صورت

آرایش چشم، یکی از مهم‌ترین مراحل آرايش صورت است که سرنوشت‌ساز است. یعنی ممکن است شما بخش‌های دیگر صورت را آرایش نکنید اما با آرایش کوچکی برای چشم خود، جلوه درخشانی از صورت خود نشان خواهید دید. در ادامه با مجله آرایش یاب همراه شوید تا قسمت مهم چشم را که یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش چشم است، به شما توضیح داده شود.

 • پرایمر سایه چشم، قسمت فراموش نشدنی یک آرایش

پرایمرهای سایه چشم را می‌توان قسمت جدانشدنی یک آرایش دانست. با استفاده از پرایمر، سایه چشم شما براق‌تر و با مدت بیشتری دیده می‌شود. در ادامه به مراحل آرایش صورت با پرایمر سایه چشم خواهیم پرداخت.

 1. انتخاب سایه موردنظر

اولین موضوعی که خیلی مهم هم است، انتخاب یک پالت رنگی مناسب و هماهنگ است. دقت داشته باشید که اگر :

آرایش طبیعی مدنظر شماست، بهتر است که از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای استفاده کنید.

آرایش برای گشت و گذار و خرید خانه مدنظر شماست، از پالت‌های براق مانند نقره‌ای و طلایی استفاده کنید.

 1. زدن سایه بر روی پلک

در مرحله دوم، باید سایه زدن را شروع کنید و در همین ابتدا بهتر است که از خط مژه استارت کار را بزنید؛ سپس سایه را به سمت ابروهایتان ببرید. دقت داشته باشید که پالت رنگی انتخابی شما، باید حتما تناسب خوبی با رنگ پوست شما داشته باشد وگرنه ظاهر زیبایی دست‌آوردتان نمی‌شود.

 1. محو کردن خطوط اضافه از طریق سایه روشن

برای این کار کافیست ابتدا توسط براش مخصوص سایه، سایه‌های روشن و مات خود را در زیر ابروهایتان بزنید. در مرحله بعد با کمک براش محو کن، آن قسمت‌ها را محو کنید. دقت داشته باشید که نواحی خارجی چشم از نواحی داخلی، تمرکز بیشتری می‌طلبد.

 1. زدن سایه تیره، به چین پلک

برای این که به آرایش چشم خود بعد دهید، لازم است که حتما سایه تیره‌ای به چین پلکتان بزنید. دقت داشته باشید که برای ایجاد این حالت، باید یک براش سایه باریک را در قسمت‌های بیرونی چشم خود بزنید؛ سپس در مرحله بعد سایه را باید به طرف داخل چشم خود محو کنید. در انتها نیز ترفندی می‌توانیم بازگو کنیم که شاید کمک‌تان کند؛ برای داشتن سایه تیره بر روی چین پلک خود، بهتر است سایه را بر روی مژه‌های پائینی، همانند مژه‌های بالایی بزنید.

 1. گوشه‌های چشم، قسمتی حائز اهمیت

برای زدن سایه در گوشه‌های چشم خود، باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که روشن‌ترین پالت رنگی، برای گوشه‌های چشم است. رنگ‌های کمرنگ مانند سفید، بهترین گزینه برای این بخش است. نتیجه این کار درشتی و سرزنده‌تر بودن چشم‌هایتان است که بدون شک مدنظر تمامی بانوان هم است.

 • خط چشم بکشید تا شکل چشم‌تان مورد توجه قرار گیرد

 • مراحل آرايش صورت

کشیدن خط چشم، یکی دیگر از مراحل آرایش صورت است که تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله آرایش یاب، به آن اشاره کنیم. برای این کار کافیست سرتان را به سمت پشت خم کرده و پلک‌تان را پائین بیاورید. در مرحله بعد باید با دقت خط چشم را در راستای خط مژه امتداد دهید.

حال برای مطلع شدن از نحوه خط چشم زدن در شرایط مختلف، به قسمت بعدی ” مراحل آرايش صورت “ مراجعه نمائید تا هم از این مورد و هم مراحل دیگر آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا