گام به گام مانیکور کردن ناخن ها در خانه

چگونه در خانه ناخن هایمان را مانیکور کنیم؟

برای آنکه دست های زیبایی داشته باشیم، علاوه بر رسیدگی به پوست دست، می بایست به ناخن های دست های خود نیز اهمیت دهیم و به آن ها رسیدگی نماییم. یکی از کارهایی که برای رسیدگی به ناخن ها می توانیم انجام دهیم، مانیکور کردن آن ها است. اما اگر می خواهید خود در خانه این کار را انجام دهید، ما به شما مانیکور کردن ناخن ها در خانه را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مانیکور کردن ناخن ها در خانه

همان طور که می دانید، مانیکور کردن ناخن ها، دست ها را زیبا و جوان تر نشان می دهد. برای این کار هم نیاز نیست که حتما به آرایشگاه ها مراجعه کنید، بلکه می توانید مانیکور کردن ناخن ها در خانه را انجام دهید. چگونه؟ این مراحل را طی کنید:

لاک هایتان را پاک کنید

اولین گام برای مانیکور کردن ناخن ها این است که لاک های خود را پاک کنید. برای این کار می توانید از لاک پاک کن های بدون استون برای لاک های معمولی و از استون برای لاک های اکلیلی و آن هایی که رنگ های خیلی تیره ای دارند استفاده نمایید. لاک پاک کن های مختلفی دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. پس از هر روش درستی برای پاک کردن لاک ناخن های خود استفاده کنید.

ناخن هایتان را کوتاه کنید

در گام بعدی مانیکور کردن ناخن ها در خانه می بایست ناخن های خود را به اندازه ای که دوست دارید، کوتاه کرده و آن ها را سوهان بزنید تا مرتب شده و به آن شکلی که شما دوست دارید، درآیند.

مانیکور کردن ناخن ها در خانه ؛ دستان خود را در آب قرار دهید

در این مرحله می بایست ظرفی آورده، دستان خود را درون آن قرار دهید. آب ولرمی درون ظرف به همراه چند قطره صابون بریزید. سپس دستان خود را برای مدت ۵ دقیقه درون ظرف قرار دهید. با این کار کوتیکول های ناخن شما نرم شده و می توانید مرحله بعدی را آغاز کنید.

مانیکور کردن ناخن
مانیکور کردن ناخن

کوتیکول های ناخنتان را اصلاح کنید

کوتیکول دراقع آن پوست دور ناخن های شما هستند که گاهی بسیار بلند می شوند. بلند شدن کوتیکول ها لاک زدن را سخت کرده و اغلب در ظاهر دستان شما تاثیر می گذارند. شما می توانید به طرق مختلفی کوتیکول ناخن خود را اصلاح کنید. اگر وسایل لازم را در اختیار دارید، پس از نرم شدن آن ها را به درستی قیچی کنید.
برای این کار می توانید از اسکراب ها نیز کمک بگیرید. شکر و روغن را با هم مخلوط نمایید و یک اسکراب خانگی درست کنید. این اسکراب را به دور ناخن خود بزنید تا پوست مرده کوتیکول ها جدا شده و ظاهر دستتان جوان و بافت آن نرم شود.

از مرطوب کننده استفاده نمایید

در این مرحله از مانیکور کردن ناخن ها در خانه، به سراغ مرطوب کننده و یا لوسیون دلخواهتان بروید و به کمک آن دستان خود را مرطوب کنید. بعد می بایست لوسیون های اضافه را از ناخن خود پاک کنید چرا که چربی آن از چسبیدن درست لاک به ناخن شما جلوگیری می کند. برای این کار می توانید از حوله و چند قطره لاک پاک کن استفاده نمایید.

مانیکور کردن ناخن ها در خانه ؛ بیس کت بزنید

برای آنکه لاک ناخن شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و سطح صاف و یکدستی روی ناخن هایتان حس کنید، بهتر است از یک بیس کت مرغوب استفاده نمایید. این از مهم ترین ترفندهایی است که در سالن های زیبایی از آن برای ثابت نگه داشتن رنگ لاک ناخن ها استفاده می کنند. لاک پایه اسنس یکی از بهترین بیس کات هایی است که می توانید خریداری نمایید. برای خرید این لاک روی لینک زیر کلیک کنید:

دکمه خرید

مانیکور کردن ناخن
مانیکور کردن ناخن

حتما بخوانید: لاک ناخن تاپ كت و بيس كت چیست؟

لاک زدن را آغاز کنید

در این محله از مانیکور کردن ناخن ها در خانه باید لاک زدن را شروع کنید. توجه داشته باشید که برای زیباتر شدن ناخن های خود، به سراغ لاک های مرغوب و باکیفیت بروید. همچنین خوب است تا دو لایه لاک بزنید تا رنگ و زیبایی آن به خوبی دیده شود.

تاپ کت روی ناخن خود بزنید

بعد از آن که لاک روی ناخن شما خشک شد، تاپ کت بزنید. این کار نیز به محافظت از ناخن و لاک ناخن شما کمک می کند. بعد از اطمینان حاصل شدن از خشک شدن ناخن هایتان، آن ها را زیر آب سرد بگیرید تا ثابت شود.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، شما می توانید به راحتی در منزل نیز ناخن های خود را مانیکور کرده و ناخن های زیبایی داشته باشید. برای رسیدن به این منظور، این مراحل را پشت سر بگذارید تا ناخن های خود را مرتب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا