آیا می توان در منزل کار لایه برداری پوست را انجام داد ؟

لایه برداری پوست عملی است که کمک می کند تا سلول های مرده برداشته شده و سلول های نو روی پوست شما خودنمایی کنند. پس اگر به زیبایی و شادابی پوست خود اهمیت می دهید، نباید این عمل را دست کم بگیرید. اما ببینیم آیا می توان با لایه برداری پوست در منزل فرآیند انجام این کار را به مراتب ساده تر ساخت؟

لایه برداری پوست در منزل

لایه برداری در خانه و مطب پزشکانی که متخصص پوست هستند به راحتی انجام می شود. اگر تمایل دارید در خانه لایه برداری پوست خود را انجام دهید، باید بدانید که پوست شما از چه نوع است.

اگر پوست خشکی دارید و یا مرتب درگیر درمان جوش های دردناک و بزرگ هستید، باید برای لایه برداری دور محصولات شیمیایی قوی و لایه برداری مکانیکی را خط قرمز بکشید.

زیرا پوست های حساس با برداشته لایه ها به روش های قوی و مکانیکی، حساسیت بیشتری از خود نشان می دهند و تنها یک لیف با شوینده ای ملایم و کرم لایه برداری با قدرت متوسط می تواند کار شما را راه بیاندازد.

البته ممکن است  پوست های ضخیم و چربی وجود داشته باشند که بتوان روی آن ها لایه برداری به روش مکانیکی انجام داد و حتی مواد شیمیایی قوی هم برای پوست آن ها قابل استفاده خواهند بود.

مراحل انجام لایه برداری صحیح پوست

برای لایه برداری پوست در خانه که این روزها میان خانم ها رواج بیشتری دارد، به چیز خاصی نیاز ندارید. تنها کافی است کرم مناسب پوست خود و یک پاک کننده در اختیار داشته باشید.

در لایه برداری صحیح پوست تنها لازم است پوست صورت شما تمیز و خشک باشد. پس ابتدا انگشتان دست خود را مرطوب کرده و مقداری کرم مورد نظر را روی انگشتانتان بریزید. با به هم مالیدن انگشت ها به یکدیگر، کمک کنید تا کرم لایه بردار پخش شود.

سپس بخش های مختلف صورت و گردن را به روش دورانی ماساژ دهید. البته توجه کنید دایره هایی که با دست روی بخش های مختلف صورت می کشید، دایره های کوچکی باشند. بهتر است ماساژ صورت با کرم را بین یک تا سه دقیقه انجام داده تا کرم کاملاً جذب پوست شود.

حال نوبت ماساژ دورانی با دایره های بزرگ روی صورت با کف دست است. انجام این کار بهتر است بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه به طول بیانجامد. دست خود را مجدداً مرطوب کرده و اینکار را دوباره تکرار کنید.

در این مرحله لازم است دست های خود را پر از آب کرده و با پاشیدن آب به صورت، به پاک شدن کرم لایه بردار کمک کنید. حال بهترین زمان است که از سرم های پوستی استفاده کنید. زیرا در این بخش، سرم پوستی به بهترین شکل جذب پوست خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا