لاک ناخن تاپ كت و بيس كت چیست؟

کاربردهای لاک ناخن تاپ كت و بيس كت کدامند؟

داشتن دستانی زیبا دغدغه هر خانمی است لذا مراجعه به آرایشگاه ها جز برنامه های خانم های باسلیقه محسوب می شود. یکی از کارهایی که برای داشتن دستانی زیبا صورت می گیرد، پالیش کردن و لاک زدن به ناخن ها است. اما برای داشتن بهترین جلوه از ناخن، می بایست مراحلی طی شود که یکی از این مراحل، استفاده از محلول هایی به نام بیس‌کت و تاپ‌کت هستند. با ما در این مطلب همراه باشید تا با لاک ناخن تاپ كت و بيس كت آشنا شوید.

لاک ناخن تاپ كت و بيس كت

اگر برای مانیکور کردن و طراحی ناخن های خود برای یکبار هم که شده، به آرایشگاه مراجعه کرده باشید، دیده اید که ناخن‌کارها از محلول هایی به عنوان زیر لایه و روی لایه لاک شما، استفاده می کنند. هر یک از این محلول ها هدفی را دنبال می کنند که ما در ادامه شما را با آن ها آشنا می کنیم:

بیس کت
بیس کت

بیس کت چیست؟

برای انجام دادن مانیکور یا پدیکور مناسب، نیازی به رفتن به سالن و صرف پول زیادی ندارید. کارشناسان می گویند شما می توانید خودتان اعمال لاک ناخن تاپ كت و بيس كت را در خانه انجام دهید به شرط اینکه تمام مراحل درست را دنبال کنید. این مراحل با یک بیس کت خوب و تمیز شروع می شود، که به شما کمک می کند تا لاک را به بهترین شکل ممکن روی ناخن های خود بزنید. بیس کت نیز سدی را ایجاد می کند که به محافظت از ناخن های شما در برابر اثرات مضر لاک ناخن کمک خواهد کرد. بیس کت از پوسته پوسته شدن ناخن جلوگیری می کند ضمن آنکه ناخن های صیقلی تری را برای شما به ارمغان می آورد. یکی دیگر از مزیت های بیس کت، نگه داشتن لاک روی ناخن های شما است، درواقع با زدن این محلول، شما می توانید به مدت طولانی تری لاک روی ناخن های خود داشته باشید.

بیس کت
بیس کت

بسیاری از بیس کت ها با موادی مانند پروتئین، ویتامین E یا کلسیم غنی شده اند تا مواد مغذی ناخن را به آن برسانند. بعد از خشک شدن بیس کت (و باید نسبتاً سریع خشک شود)، دو لایه از لاک ناخن را به جای یک لایه روی ناخن بمالید تا به آن ها ظاهری غنی تر و زیباتر بدهید.

تاپ کت چیست؟

محلول بعدی که برای زیباسازی ناخن‌ها مورد استفاده قرار می گیرد، تاپ‌کت (top coat) است. تاپ‌کت آخرین مرحله در لاک زدن محسوب می شود. درواقع بعد از آنکه در وهله اول بیس کت را روی ناخن‌ها زدید و سپس به وسیله لاک، ناخن‌های خود را رنگی نمودید، می بایست پس از خشک شدن لاک، تاپ‌کت (top coat) را روی ناخن‌ها بزنید. پس همان طور که دیدید، زدن تاپ كت و بيس كت مراحلی دارد که باید پشت سر بگذارید.

لاک ناخن تاپ کت
لاک ناخن تاپ کت

تاپ کت ها، لایه محافظی براقی روی لاک تشکیل می دهد که ضمن مراقبت از ناخن ها در برابر پریدگی، شکنندگی، لب پر شدن، از ناخن ها در برابر نور آفتاب و مواد مضر محافظت کرده و رنگ لاک را ثابت نگه می دارد ضمن آنکه درخشندگی و براقی آن نیز حفظ می شود.

آیا استفاده از لاک ناخن تاپ كت و بيس كت لازم است؟

عدم استفاده از تاپ كت و بيس كت در خانه می تواند به راحتی ظاهر ناخن های لاک زده شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای کسانی که همیشه لاک می زنند، استفاده از لاک ناخن تاپ كت و بيس كت لازم است. بیس کت، همان طور که گفتیم، از ناخن در برابر اثرات مضر لاک ناخن محافظت می کند که این شامل زرد شدن ناخن ها و شکنندگی آن ها می شود. از سوی دیگر هدف از تاپ کت، مهر و موم کردن لاک است، درواقع بعد از قرار دادن پوششی از تاپ کت، طول عمر لاک روی ناخنتان بیشتر می شود. با انجام تمام این کارها است که شما می توانید ضمن داشتن ناخن ها زیبا و لاک بادوام، سلامتی ناخن خود را نیز تامین نمایید.

تاپ کت و بیس کت
تاپ کت و بیس کت

سخن پایانی

همان طور که خواندید، لاک ناخن تاپ كت و بيس كت برای داشتن ناخن هایی زیبا، سالم و براق آن هم با دوام بالای لاک لازم است. چنانچه قصد خرید این دسته از محلول های خوب و باکیفیت هستید، ما به شما خرید بیس کت اسنس و تاپ کت اسنس را پیشنهاد می کنیم. با خرید تاپ کت و بیس کت اسنس می توانید به میزان زیادی ماندگاری لاک خود را با قیمتی مناسب، حفظ نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا