فواید ماسک زغال برای پوست چیست؟

ماسک زغال با پوست چه می کند؟

یکی از بهترین ماسک هایی که می توان از آن برای پاکسازی صورت و جوانسازی پوست استفاده کرد، ماسک زغال است. اگر نگاهی به محصولات بهداشتی و زیبایی پوست بیندازید، می توانید رد پای این ماسک را به راحتی در بازار مشاهده نمایید. در این مطلب ما قصد داریم شما را با فواید ماسک زغال برای پوست آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فواید ماسک زغال

ماسک زغال یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی است که در ترکیبات آن زغال فعال وجود دارد. خوب است بدانید که از زغال فعال در بسیاری از محصولات مانند صابون، شامپو و اسکراب ها می شود که یکی از همین محصولات محبوب، ماسک هایزغال است.
یکی از باورهایی که سبب محبوب شدن ماسک های زغال شده، این است که زغال فعال می تواند ناخالصی های زیرپوستی و باکتری ها را از بین ببرد. در نتیجه با استفاده از این محصول می توان به راحتی از شر جوش های سرسیاه خلاصی یافت.
این کربن فعال، پدر سیاه رنگی است که از در معرض حرارت قرار گرفتن تکه ای از زغال به وجود می آید. این پودر ماده ای جاذب است و می تواند سموم و مواد شیمیایی را به خود جذب کرده و به دام بیندازد. درست به همین دلیل است که این ماسک می تواند در صورت استفاده روزانه، تمامی سموم و آلودگی های نفوذ پیدا کرده در لایه های مرده و لایه های خارجی پوست را جذب کرده و از بین ببرد.
لازم به ذکر است که هنوز شواهد علمی نتوانسته فواید ماسک زغال برای پوست را اثبات کند، اما تجربه های عملی و عینی نشان داده است که این ماسک می تواند در از بین بردن جوش های سر سیاه به خوبی عمل کند.

مزایای ماسک زغال برای پوست
مزایای ماسک زغال برای پوست

پاک کردن منافذ پوست

بسیاری معتقدند که این ماسک می توانند سموم و باکتری های به دام افتاده را بیرون بکشند به گونه ای که هیچ کثیفی و باکتری درون حفره ها و منافذ صورت باقی نماند.

بهبود آکنه

یکی دیگر از فواید ماسک زغال برای پوست، بهبود آکنه های پوستی است. از آن جایی که آکنه به سبب انباشت سلول های مرده پوستی، چربی و همچنین باکتری به وجود می آید، استفاده از این ماسک، منافذ پوستی را باز کرده و تمامی این موارد را از بین می برد. در نتیجه دیگر روی پوست خبری از التهابات، قرمزی و تورم وجود نخواهد داشت.

کاهش چربی پوست از فواید ماسک زغال

این ماسک سبب کنترل نمودن چربی پوست می شود. همان طور که می دانید چربی پوست در طولانی مدت می تواند جوش های مختلفی را روی پوست ایجاد کند. از این رو، این ماسک چربی پوست را کاهش داده و در نتیجه از بروز جوش های سر سیاه روی پوست جلوگیری خواهد شد.

حتما بخوانید: بهترین ماسک های مخصوص پوست خشک

ترمیم کردن پوست

این ماسک می تواند بالایه برداری و دفع سموم، پوست را لایه برداری کند. یعنی پس از استفاده منظم از این ماسک، دیگر جای نیش حشرات و خراشیدگی ها و … روی پوست باقی نمی ماند.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، ماسک زغال یکی از بهترین ماسک های پوستی است که می توانید از آن برای بهبود کیفیت و وضعیت پوست خود استفاده نمایید. اما پیشنهاد می کنیم اگر دارای پوست حساسی هستید، پیش از مصرف، با پزشک مشورت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا