ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان را چطور انتخاب کنیم؟

ضدعفونی کننده دست اطفال

پخش شدن میکروب ها و آلودگی ها و آلوده شدن دست ها با آن ها امری اجتناب ناپذیر است و این موضوع در ارتباط با کودکان اهمیت بیشتری میابد. چرا که کودکان بیشتر و با دقت کمتری دست به نقاط مختلف می زنند و بدون شستنشان، آن ها را به صورت و چشمانشان می مالند و در برخی از مواقع، با آن دستان آلوده، چیزی می خورند. از این رو است که ضدعفونی کردن دست کودکان بسیار مهم است. اما همان طور که می دانید، بسیاری از مواد ضدعفونی کننده برای کودکان مضر هستند، لذا خوب است که خود دست به کار شوید و مواد ضدعفونی کننده دست برای کودکان درست کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا با روش ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان آشنا شوید.

روش ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان

با شیوع ویروس کرونا و توصیه به شستن و ضدعفونی کردن دست ها، خوب است که از ضدعفونی کننده ها استفاده کنید. اما برخی از این ضدعفونی کننده ها می توانند مضر باشند به خصوص برای کودکان. لذا بهتر است از ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان استفاده نمایید. اما این ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان کدام است؟

از آن جایی که الکل برای کودکان مضر است، لذا باید به جای استفاده از الکل، از مواد گیاهی استفاده نمایید. الکل پوست دست کودکان را خشک می کند و استفاده مداوم از آن برای ضدعفونی کردن دست کودکان، می تواند به آن ها و به خصوص پوست آن ها آسیب وارد سازد. به همین دلیل است که برای درست کردن ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان، می بایست از مواد گیاهی استفاده نمایید.

ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان

طرز تهیه

برای درست کردن ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان، به این مواد احتیاج دارید:

یک چهارم پیمانه ژل آلوئه ورا
۲۰ قطره روغن اسانس میکروب کش (برای کودکان ایمن باشد)

روش تهیه

برای تهیه ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان، می بایست یک چهارم پیمانه ژل آلوئه ورا و ۲۰ قطره روغن اسانس میکروب کش را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس می بایست این مخلوط به دست آمده را درون بطری سیلیکونی بریزید و نگهداری کنید.

نکته:

برای درست کردن ضدعفونی کننده ها برای کودکان، به هیچ عنوان از الکل چوب، متانول و الکل صنعتی استفاده نکنید. این مواد برای کودکان مضر هستند ضمن آنکه خاصیت ضدعفونی کننده بالایی ندارند. سمی بودن این ضدعفونی کننده ها و تماس آن ها با پوست، دهان و ناحیه های تنفسی، مسمومیت های حاد را نه تنها برای کودکان، بلکه برای سایر افراد به همراه خواهد داشت.

ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان

سخن پایانی

توجه داشته باشید که بهترین محلول ضدعفونی کننده دست مناسب کودکان و همین طور بزرگسالان استفاده از آب و صابون است، چرا که تنها آب و صابون هستند که شما می توانید از پاک شدن آلودگی ها به طور کامل اطمینان حاصل کنید. درواقع بهتر است که ضدعفونی کننده ها را به هیچ عنوان جایگزین آب و صابون نکنید و تنها در صورت عدم دسترسی به آب و صابون، از این محلول ها استفاده نمایید.
در نهایت بهتر است تا حد ممکن از قرارگرفتن در مراکز عمومی اجتناب کنید و هرگز کودکان را با خود برای رفتن به خیابان ها همراه نسازید. اگر بر حسب الزام این اتفاق صورت گرفت، حتما دستان خود و کودکانتان را با آب و صابون به اندازه ۲۰ الی ۳۰ ثانیه بشویید و در صورت لزوم از محلول های ضدعفونی کننده استفاده نمایید.

برچسب ها
تهیه محلول ضدعفونی محلول ضدعفونی

‫4 نظرها

  1. جالب وپرمحتوابود بااینکه من هنوز فرزندی ندارم ولی برای خواهرو خواهرزاده م ارائه دادم درکل سپاس

 1. جالب وپرمحتوابود بااینکه من هنوز فرزندی ندارم ولی برای خواهرو خواهرزاده م ارائه دادم درکل سپاس

  1. سلام خیلی ممنون شما لطف داردی
   خدارو شکر که مطالب برای شما مفید بوده
   با تشکر آرایش یاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن