برای شادسازی فضای خانه در دوران کرونا چه کنیم؟

چگونه فضای خانه را در دوران کرونا جذاب کنیم؟

ویروس کرونا همه افراد را مجبور به خانه ماندن کرده است، چرا که این بیماری بسیار واگیردار است و در برخی از افراد دچار مرگ حتمی می شود. به منظور جلوگیری و گسترش این بیماری، لازم است تا در خانه بمانیم و این زنجیره را قطع نماییم. اما ماندن در خانه آن برای طولانی مدت می تواند کسالت آور باشد. از این رو باید روش هایی را به کار گیرید تا فضای خانه به فضایی شاد و لذت بخش تبدیل شود. از این رو با ما در این مطلب همراه باشید تا با راه های شادسازی فضای خانه در دوران کرونا آشنا شوید.

شادسازی فضای خانه در دوران کرونا

در زمان شیوع بیماری های واگیردار که خطر مرگ را به همراه دارد، بهترین راه پیشگیری است و نه درمان؛ چراکه برای برخی از مبتلایان درمانی وجود ندارد. ویروس کرونا که منجر به بیماری کووید ۱۹ می شود، دارای سرعت واگیر بالایی است، لذا بهتر است ضمن استفاده مرتب از ژل ضدعفونی کننده خانگی، در خانه بمانیم و به جای بیرون رفتن، اقدامات لازم را برای شادسازی فضای خانه در دوران کرونا انجام دهیم. اما بهترین کارهایی که می توانیم به این منظور انجام دهیم، چیست؟

کووید 19
کووید ۱۹

صبح ها را متفاوت آغاز کنید

فکر اینکه هر روز صبح از خواب بیدار می شوید و قرار است تمام روز را در خانه بمانید، می تواند بسیار خسته کننده باشد. اما نظرتان چیست که برای شادسازی فضای خانه در دوران کرونا، از صبح ها شروع کنید. از شب قبل به این فکر کنید که هر صبح را متفاوت با صبح های دیگر آغاز کنید. به عنوان مثال می توانید در درست کردن صبحانه، مسابقه ترتیب دهید، مکان صبحانه خوردن را تغییر دهید و …. . در کل هر صبح که بیدار می شوید به این فکر کنید که تمام طول روز را فرصت دارید تا کارهایی را انجام دهید که برایشان دنبال وقت بوده اید.

مرتب کردن تخت خواب
مرتب کردن تخت خواب

برای شادسازی فضای خانه در دوران کرونا تخت خوابتان را مرتب کنید

باورش سخت است، اما یکی از راه های شادسازی فضای خانه در دوران کرونا این است که شما هرچیز کسالت آور را از فضای خانه به دور کنید که یکی از آن ها، مرتب کردن تخت خواب است. تخت خواب به هم ریخته می تواند شما را خواب آلود کند و فضای ناخوشایندی را برایتان پدید آورد. پس اولین کاری که خوب است انجام دهید، این است که تخت خوابتان را مرتب کنید.

برگزاری مسابقه آشپزی
برگزاری مسابقه آشپزی

مسابقه آشپزی برگزار کنید

یکی دیگر از بهترین کارهایی که برای شادسازی فضای خانه در زمان کرونا می توانید انجام دهید این است که هر وعده غذایی را به یکی از اعضای خانه بسپارید و مسابقه برگزار کرده و جایزه تعیین کنید. با این کار می توانید دست کم وعده های غذایی را بسیار شاد و جذاب کنید. مطمئنا حسابی سرگرم خواهید شد.

خانه ای به شکل سینما درست کنید

در این روزهای قرنطینه که نباید از خانه بیرون روید، شاید بد نباشد که فضاهای تفریحی را به داخل خانه بکشانید که یکی از آن ها سینما است. فضای خانه را تاریک کنید، جایگاه تعیین کنید، خوراکی تهیه نمایید و با یکدیگر به تماشای یک فیلم هیجان انگیز بنشینید. مطمئن باشید که می توانید با این کار یک فضای جذاب در خانه ایجاد نمایید.

تماشای فیلم در خانه در زمان کرونا
تماشای فیلم در خانه در زمان کرونا

خانه را از سکوت درآورید

سکوت محض برای طولانی مدت می تواند آزاردهنده باشد. در زمان هایی از روز موسیقی شاد در خانه پخش کنید و اجازه دهید تا صدای آن سکوت خانه را بشکند. بدون تردید این شکست سکوت می تواند کسالت را از فضای خانه به دور کند.

برای شادسازی فضای خانه در دوران کرونا بازی کنید

بخشی از ساعات در روز را به بازی کردن اختصاص دهید، هر بازی که می توانید در خانه انجام دهید. منچ، مار و مله، اسم و فامیل، پانتومیم و … همگی می توانند شما را برای مدت زمان طولانی سرگرم کرده و از طرف دیگر هیجان را به خانه بازگرداند. بدون تردید برای شادسازی فضای خانه در زمان کرونا این کار بسیار مناسب خواهد بود.

بازی کردن در خانه
بازی کردن در خانه

وسایل خانه را جا به جا کنید

برای تغییر دکوراسیون حتما لازم نیست که وسایل جدید خریداری کنید، با یک جا به جایی ساده شما می توانید به راحتی اتمسفر خانه را تغییر دهید. برای این روزهای خانه ماندن، خوب است تا برای جلوگیری از تکراری شدن فضای خانه، به فکر تغییر دکوراسیون باشید.

از خاطرات خوش بگویید

صحبت کردن با یکدیگر آن هم گفتن از خاطرات شیرین و خوشایند، می تواند ضمن بیشتر کردن صمیمیت میان اعضای خانواده، به شادسازی فضای خانه در دوران کرونا بینجامد، چرا که با گفتن خاطرات شیرین و خنده دار، لبخند بر روی لب ها می نشیند و همه انرژی می گیرند.

کمی قوانین را بشکنید

اگر در خانه شما قوانین سفت سختی به پا است، شاید بد نباشد برخی از قوانین بسیار خشک را بشکنید تا در این روزهای قرنطینه، بتوانید فضای بهتری را در خانه ایجاد کنید. مطمئن باشید این کار می تواند در این زمینه بسیار موثر عمل کند.

سخن پایانی

همان طور که می دانید، این روزها بهترین راه برای شکست دادن کرونا این است که در خانه بمانیم، فاصله ها را رعایت کرده و خود و اطرافیانمان را سرگرم کنیم. با این راه هایی که برای شادسازی فضای خانه در زمان کرونا می توانید زمان های در خانه ماندن را لذت بخش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا