سوهان برقی چیست و چگونه کار می کند؟

یکی از جلوه گرهای زیبایی در افراد، دست ها هستند که ناخن ها می توانند تکمیل کننده این زیبایی باشند. برای آنکه زیبایی ناخن ها دوچندان شود، نیاز به سوهان کشیدن و مدل دادن، دارند. برای سوهان کشیدن ابزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها، سوهان برقی است. اما سوهان برقی چیست و کاربرد آن چگونه خواهد بود؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا با طرز کار سوهان برقی آشنا شوید.

سوهان برقی چیست؟

این وسیله که پیش تر به آن مته گفته می شد، ابزاری است که توسط آرایشگرهای ناخن یا همان ناخن کارها برای سرعت بخشیدن، ساده سازی یا آسانتر کردن برخی خدمات ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. سوهان های برقی به ناخن کارها این امکان را می دهد که بخش هایی از ناخن که به سختی قابل دسترسی نیستند، سوهان کشیده و آن ها را مرتب سازند.

با استفاده از سوهان های برقی شما می توانید روش های سوهان کشیدن متفاوتی را روی ناخن ها پیاده سازی کنید، ضمن آنکه با سرعت و راحتی بیشتری این کار را انجام دهید، ضمن آنکه این کار با دقت و مهارت بسیار بالاتری نسبت به سوهان های معمولی صورت می گیرد. البته لازم است بدانید که استفاده از سوهان برقی نیاز به آموزش دارد و در صورتی که اصول استفاده از سوهان برقی را بدانید، کاملا بی خطر خواهد بود.

همچنین بخوانید: مراقبت از ناخن ها در برابر مواد ضدعفونی کننده را چطور انجام دهیم؟

همان طور که می دانید، انواع مختلفی از سوهان های برقی در بازار وجود دارد که برخی از آن ها با توجه به نیاز افراد، خانگی هستند و برخی دیگر حرفه ای تر و برای استفاده در سالن های زیبایی و ناخن کارهای خبره طراحی شده اند. آن دسته از سوهان های برقی حرفه ای، دارای سرهای متعددی هستند که می توانند برای مانیکور و پدیکور و سوهان کشیدن به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

سوهان برقی چیست

چنانچه قصد خرید چنین سوهانی را دارید، می بایست به جنس مته ای که در این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد، توجه نمایید تا از نظر کیفیت و مقاومت، آن چه را که مد نظر دارید را در اختیارتان قرار دهد. در غیر این صورت، بر اثر استفاده از سوهان برقی، خواهید دید که این دستگاه کیفیت و کارایی خود را از دست می دهد و شما دیگر نمی توانید ناخن های خود را به خوبی سوهان بزنید.

ضمنا خوب است بدانید که این دستگاه، یکی از مهم ترین و اصلی ترین دستگاه ها برای کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. پس از کاشت ناخن، ناخن کارها از این دستگاه به منظور ناهمواری های ایجاد شده روی ناخن استفاده می کنند تا سطح ناخن را صاف کنند.

سوهان برقی چیست

نحوه کارکرد

در سر دستگاه، قلمی تعبیه شده است که بعد از روشن شدن دستگاه، به سرعت می چرخد و همانند سوهان عمل می کند. این قطعه باز و بسته می شود و می تواند با توجه به نیاز افراد، قلم تغییر یابد.

حین خرید سوهان برقی به این نکات توجه کنید:

  • سوهان های پدالی سرعت عمل فرد را بالا می برد اما این نوع از سوهان ها اغلب برای سالن های زیبایی کاربرد بیشتری دارند.
  • سوهان هایی با دور موتور حداقل ۲۰ هزار RPM، سوهان های بهتری هستند.
  • سوهانی را خریداری کنید که سری آنها قابل تعویض باشد. توجه داشته باشید که سرهای ظریف سوهان برای سوهان زدن ریشه ناخن، سری های مستطیلی برای تیپ و ترمیم ناخن، سری های چاق و سمباده ای برای مونیکور و پدیکور و همچنین سری های سفید برای تمیز کردن ناخن مورد استفاده قرار می گیرند.
  • میزان قدرت سوهان برقی، به نوک دستگاه و همچنین تعداد چرخش آن در هر دقیقه بستگی دارد. این امر می تواند روی قیمت و کیفیت سوهان برقی تاثیر زیادی داشته باشد. دراقع هرچه سرعت و قدرت سوهانبرقی در دقیقه بیشتر باشد، کیفیت دستگاه بیشتر خواهد بود.

سوهان برقی چیست

سخن پایانی

بیش از دو دهه است که ناخن کارها از سوهان های برقی برای انجام انوع خدمات ناخن و زیباسازی آن ها استفاده می کنند. با این وجود در چند سال اخیر تعداد زیاد و انواع مختلفی از سوهان های برقی تولید شده اند که هر کدام برای منظوری وارد بازار شده اند. اگر شما می خواهید به سرعت و با دقت ناخن های خود را در خانه سوهان بکشید، می توانید از سوهان های برقی خانگی استفاده نمایید، در غیر این صورت می توانید با مراجعه به سالن های زیبایی، ناخن های خود را زیبا کرده و دستانی جذاب داشته باشید.

این مقالات را نیز از دست ندهید:

آنچه باید در مورد کاشت ناخن بدانید!

راز زیبایی ناخن ها با رعایت نکات ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا