با انواع روش های رفع موقت موهای زائد آشنا شوید

موهای زائد بدن برای هر فردی آزاردهنده است. به همین دلیل بسیاری از افراد برآنند تا از شر این موها خلاص شوند. برای رفع موهای زائد راه های مختلفی پیش رو است که برخی از آن ها دائمی و برخی دیگر موقتی هستند. در این مطلب ما به بررسی روش های رفع موقت موهای زائد خواهیم پرداخت.

روش های رفع موقت موهای زائد

اپیلاسیون

نحوه کار: با استفاده از دستگاه دستی که دارای موچین چرخشی صورت می گیرد، آن را در سطح پوست حرکت دهید و موهای زائد از بین می رود.
مناسب برای: تمام قسمت های بدن، پاها، زیربغل، ناحیه بیکینی و صورت
مزایا: فوق العاده صاف، تا چهار هفته به طول می انجامد، این روش بدون اضافه کاریست. روش های جدید برای از بین بردن موهای ناخواسته نواحی خاص مانند صورت، وسایل اضافی نیاز دارند.
معایب: ممکن برای نواحی با حساسیت بیشتر نامناسب باشد.
رتبه بندی زیبایی: اپیلاتورها می توانند موهای کوتاه ۰٫۵ میلی متر را بر خلاف موم که برای رسیدن به نتایج مناسب به موهای ۲ میلی متر نیاز دارند ، از بین ببرند . بنابراین نیازی به انتظار برای رشد مجدد موهای زائد نیست.
یادداشت متخصص پوست: از آنجایی که با اپیلاسیون موها از ریشه زده می شوند، زمان رشد، نوک آن ها تمیز می شود که نتیجه آن ظاهری ظریف تر است. بعلاوه، اپیلاسیون منظم می تواند تعداد موهای در حال رشد را کاهش دهد.

وکس کردن از روش های رفع موقت موهای زائد

نحوه کار: از موم گرم یا سرد بر روی پوست (در جهت رشد مو) استفاده می کنند. پس از آنکه جامد شد، نوارهای پارچه ای صاف شده را به سرعت موها در جهت رشد مو بیرون می کشند. روشی جایگزین، استفاده از نوارهای مومی از پیش ساخته شده است.
مناسب برای: پاها، بیکینی، ابروها، زیربغل و پشت لب.
مزایا: موم می تواند موها را برای هفته ها کوتاه نگه دارد ، بنابراین لازم نیست تا مدتی در مورد رفع موهای زائد فکر کنید.
معایب: این روش دردناک است. به علاوه باید صبر کنید تا موهای شما به اندازه کافی بلند شود تا دوباره وکس بزنید. اگر می خواهید پاهای خود را برهنه بگذارید یا از احساس ریزش موها متنفر هستید، موم ممکن است برایتان مشکل ایجاد کند. اگر خودتان این کار را انجام دهید ، می تواند کثیف باشد و اگر به سالن بروید ، هزینه بالایی داشته دارد. موم، موهای کوچک را نمی گیرد.
رتبه بندی زیبایی: اگررفع موهای زائد را به طور روزانه “پر زحمت” می دانید، این روش مناسب است. همچنین اگر با هزینه ها مشکلی نداشته باشید.
یادداشت متخصص پوست: بعد از وکس، پوست ممکن است خشک شود. از لوسیون حاوی آلوئه ورا بعد از آن استفاده کنید.

روش های رفع موقت موهای زائد
روش های رفع موقت موهای زائد

بند انداختن

نحوه کار: چند نخ کتان باهم برداشته شده، به دور موها چرخانده، سپس نخ ها را ازهم جدا می کنند و موها به سرعت به آن جدا می شود.
مناسب برای: نقاط حساس و ظریف، مثل ابرو یا پشت لب
مزایا: موها از ریشه خارج می شوند ، بنابراین رشد مجدد کند است ، و موها، زبر رشد نمی کنند.
معایب: پروسه انجام آن نسبتاً کند است زیرا موها باید یکی یکی بیرون کشیده شوند. این یک روش کاملاً تخصصی نیز هست ، بنابراین باید به یک متخصص باتجربه بروید.
رتبه بندی زیبایی: برای ابرو عالی است.
یادداشت متخصص پوست: بند انداختن برای پوست آسیب زا نیست، بنابراین استفاده از آن در مناطق حساس مانند لب بالا یا ابرو مناسب است.

اصلاح الکتریکی

نحوه کار: یک ماشین الکتریکی کوچک با یک صفحه نمایش خوب را در یک انتهای سطح پوست عبور می دهد و مو را به دام می اندازد. تیغه ها به صورت جانبی حرکت می کنند و موها را در لبه صفحه نشان می دهند.
مناسب برای: پاها، ناحیه بیکینی، زیر بغل
مزایا: سریع و ایمن است وچون این کار خشک انجام می شود ، انجام راحت است. همچنین برای افرادی که پوست بسیار حساسی دارند گزینه خوبیست.
معایب: اثر بی مویی آن به اندازه اصلاح نمی ماند. همچنین تیغ نیاز به مراقبت صحیح دارد و باید مرتب آن را تغییر دهید.
رتبه بندی زیبایی: به عنوان یک روش ساده و سریع برای از بین بردن مو عالیست.
یادداشت متخصص پوست: این گزینه مناسب برای رفع مو است. به اندازه کافی ملایم است و برای بیشتر افراد مناسب است. اگر پوست شما از بریدگی تحریک شده، از آن استفاده نکنید.

تراشیدن مرطوب

نحوه کار: تیغه های نرم بر روی پوست مرطوب، مو را در سطح پوست برش می دهند.
مناسب برای: زیربغل، ساعد ، ناحیه بیکینی
مزایا: سریع ، مؤثر ، بدون درد و همچنین به آرامی پوست خشک و پوسته پوسته شده را بر روی پاها از بین می برد تا ظاهر آن صاف به نظر برسد.
معایب:در حالی که پوست را صاف و زیبایی نشان می دهد، برای حفظ آن باید مرتباً این کاررا انجام دهید.
رتبه بندی زیبایی: گزینه ای عالی برای افراد شاغل است.
یادداشت متخصص پوست: تراشیدن گزینه مناسبی است ، اما انجام صحیح آن مهم است. فقط استفاده از صابون و آب ایده آل نیست زیرا اغلب پوست را خشک و پوسته پوسته می کند. بهتر است از ژل اصلاح کننده مرطوب کننده استفاده کنید.

کرم رفع موهای زائد (واجبی) از روش های رفع موقت موهای زائد

نحوه کار: با مواد شیمیایی موها را در سطح پوست از بین می برد. پس از اعمال، کرم تا ده دقیقه روی پوست باقی می ماند و سپس با مالش به آرامی در موها برداشته می شود.
مناسب برای: پشت لب، ناحیه بیکینی و زیر بغل
مزایا: بدون درد و ارزان است.
معایب: گاهی اوقات می تواند کثیف و سخت باشد. به طور سنتی، این محصولات دارای بوی نامطبوع بوده اند، هرچند محصولات بهتری هم آمده اند. سوزش پوستی همراه با آن نیزمی تواند یک مشکل باشد، بنابراین بهتر است ۲۴ ساعت قبل از درخواست اقدام به انجام آزمایش پچ کنید.
رتبه بندی زیبایی: برای مناطق کوچک مانند صورت و زیر بغل مناسب است.
یادداشت متخصص پوست: اگر پوستی حساس دارید ، ممکن است این کرم ها گزینه مناسبی نباشند، زیرا مواد شیمیایی موجود در آنها می تواند باعث ایجاد تحریک و آلرژی شود. همیشه قبل از استفاده از آن روی یک پا یا صورت، تست انجام دهید.

روش های رفع موقت موهای زائد

پالس نوری قوی(لیزر)

نحوه کار: روش آن، تمرکز یک پرتوی نور باریک روی پوست است. نور توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو در زیر سطح پوست جذب می شود ، بنابراین باعث گرم شدن فولیکول مو و غیرفعال کردن چرخه رشد مو می شود. هرچه پوست شما ضخیم تر و موهای شما تیره تر باشد ، بهتر عمل می کند.
مناسب برای: بیکینی، زیربغل و پشت لب.
مزایا: بسیار سریعتراز گذشته و درد کمتری دارد، زیرا بخش های بزرگتری از پوست می توانند با این روش درمان شوند. در بسیاری از وقتها، موها از رشد پشت سر خودداری می کنند ، یا اگر رشد کنند، بسیارریزونازک هستند.
معایب: قبل از هر دفعه نیاز به تراشیدن پوست دارد. نتایج دائمی نیستند، بنابراین به چندین جلسه نیاز دارید که می توانند بسیار گران تمام شوند. همچنین باید مراقب باشید تا شش هفته زیر آفتاب نروید ، زیرا تغییر رنگدانه در پوست شما می تواند خطر آفتاب سوختگی را افزایش دهد. تغییرات هورمونی مانند بارداری یا یائسگی همچنین می توانند باعث رشد مجدد مو شوند.
رتبه بندی زیبایی: برای بعضی نقاط باعث ایجاد مشکل و التهاب می شوند مانند پشت لب، اما به عنوان یک گزینه معمولی برای برداشتن مو بسیار عالی است.
یادداشت متخصص پوست: لیزر با قرار گرفتن در روی رنگدانه موها کار می کند – بنابراین هرچه رنگ موهای شما به رنگ پوست شما نزدیک تر باشد ، خطر سوختگی و جای زخم بیشتر است. از این رو ترکیب ایده آل موهای تیره بر روی پوست کم رنگ است. اگر پوست تیره دارید ، قبل از شروع به کار با این تکنیک باید مراقب باشید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، روش های رفع موقت موهای زائد متنوع هستند که شما می توانید براساس محل مورد نظر خود، یکی را برای خلاصی از موهای زائد بدن خود انتخاب نمایید.

برچسب ها
اپلاسیون رفع موهای زائد موهای زائد وکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن