بهترین روش های ترمیم ناخن های شکسته در خانه

راه های ترمیم موقت ناخن شکسته

همه خانم ها دوست دارد دستانی زیبا داشته باشند که داشتن ناخن های مرتب و بلند و لاک خورده می تواند آن ها را به ای هدف برساند. اما همان طور که می دانید، گاهی اوقات ممکن است بر اثر ضربه و بی احتیاطی های صورت گرفته، ناخن ها بکشنند. حال تصور کنید که قصد رفتن به یک مهمانی دارید و این اتفاق برای شما رخ داده است. نگران نباشید چرا که ما قصد داریم در این مطلب شما را با روش های ترمیم ناخن شکسته آشنا کنیم.

روش های ترمیم ناخن های شکسته

موقعیتی را تصور کنید که مشغول آماده شدن برای رفتن به مهمانی و یا حضور در یک مراسم مهم هستید. آماده شده اید و ناگهان متوجه شکسته شدن یکی از ناخن های دستتان می شوید. این شاید یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقاتی برای هر خانمی باشد که به زیبایی ناخن های خود اهمیت می دهد.
احتمالا تصمیم می گیرید که برای هماهنگ و مرتب کردن دست های خود، سایر ناخن هایتان را نیز کوتاه کنید. اما بهتر است کمی دست نگه دارید چرا که می توانید با استفاده از روش های ترمیم ناخن های شکسته به راحتی ناخن های شکسته و حتی ترک برداشته خود را ترمیم کنید. اما چگونه؟

ترمیم موقت ناخن های شکسته
ترمیم موقت ناخن های شکسته

چگونه ناخن های شکسته خود را به طور موقت ترمیم کنیم؟

برای آنکه در لحظه و به طور موقت بتوانید ناخن های شکسته خود را ترمیم کنید، می توانید از مواد اولیه زیر استفاده کنید:

  • چسب ناخن
  • قیچی
  • تکه ای کوچک از پاکت چای کیسه ای

چای را از درون کیسه چای لیپتون خالی نمایید و مقداری از پاکت آن را ببرید. توجه داشته باشید که اگر برش شما بزرگ و زیاد باشد، می توانید بعد از قرار دادن روی شکستگی ناخن، آن را قیچی کنید.
در مرحله بعدی می بایست روی این قسمت شکسته ناخن خود، کمی چسب ناخن بزنید و آن تکه از پاکت چای کیسه ای را روی آن قرار دهید.
اکنون با انتهای یکی از ابزارهای دم دستتان، به عنوان مثال موچین، روی آن را فشار دهید تا به خوبی روی ناخن شکسته شما بنشیند. بعد از آنکه سفت شد، لایه ای دیگر از چسب ناخن روی آن بزنید. صبر کنید تا خشک شود و مجدد آن را پولیش کنید تا این ناخن ترمیم شده صاف شود.

حتما بخوانید: چگونه ناخن های زیبا داشته باشیم؟

با ناخن های لب شکسته چه کنیم؟

اگر ناخن های شما لب شکسته هستند نیز می توانید آن ها را با استفاده از روش های ترمیم ناخن شکسته، احیا کنید:
در ابتدا ناخن هایتان را کمی پولیش کنید. سپس با استفاده از محلول های پاک کننده ناخن، سطح ناخن خود را از رطوبت و چربی پاک کنید. سپس به کمک چسب ناخن، از ناخن خود قالب بگیرید تا بتوانید قسمت شکسته شده را ترمیم کنید.
بعد روی آن قسمت از ناخن شکسته شده ژل ناخن بزنید. سپس به کمک چسب ناخن و ژل، روی سطح ناخن خود را بپوشانید تا یکدست شود. بعد ناخن خود را پولیش نمایید. اکنون می توانید به کمک لاک ناخن و برق ناخن، ناخن شکسته خود را زیبا کنید.

نکته

شما می توانید به جای استفاده از پاکت چای، از دستمال کاغذی نیز استفاده کنید. درواقع کافی است تمامی مراحل فوق را طی کرده و تنها به جای تکه ای از پاکت چای، دستمال کاغذی قرار داده و به اندازه ناخن خود برش داده و فرم دهید.

روش های ترمیم ناخن های شکسته
روش های ترمیم ناخن های شکسته

ترمیم ناخن با چسب شیشه

اگر چسب شیشه در منزل دارید، می توانید به کمک آن ناخن های خود را ترمیم کنید. به این منظور کمی چسب شیشه به اندازه ناخنتان جدا کنید و آن را روی ناخ بزنید. سپس توسط نوک قیچی آن را روی ناخن خود بچسبانید و محکم کنید تا صاف شود و هیچ گونه حبابی روی آن مشاهده نگردد. سپس با همان قیچی اضافی های چسب را ببرید. اکنون با چسب ناخن، روی ناخنتان را بپوشانید تا محکم شود. بعد از آنکه چسب کمی خشک شد، آن را در جهت شکستگی ناختان جدا کنید. توجه داشته باشید که این کار را به گونه ای صورت دهید که ناخن های شما از هم جدا نگردند.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، شما می توانید به کمک روش های ترمیم ناخن های شکسته، ناخن های خود را به طور موقت احیا کنید. این روش ها را به خاطر بسپارید و در مواقع ضروری از آن ها استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا