رنگ کردن ریشه مو در خانه چطور انجام می شود؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که پس از رنگ کردن موهایتان، با گذشت زمان، شاهد رویش ریشه های رنگ موی خودتان شده باشید که این می تواند ظاهر زیبای موهای شما را تحت تاثیر قرار دهد. امروز که ویروس کرونا، مهمان زمین شده، خوب است تا از رفتن به آرایشگاه ها برای انجام خدمات زیبایی خودداری کنید. از این رو ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای رنگ کردن ریشه های موها، خود در خانه اقدامات لازم را صورت دهید. در این مطلب با ما همراه باشید چرا که قصد داریم آموزش رنگ کردن ریشه مو در خانه را در اختیارتان قرار دهیم.

رنگ کردن ریشه مو در خانه

موهای همه ما در حالت عادی رشد می کند و اتفاقا از این رویش بسیار خوشحال می شویم. اما زمانی که موهایمان رنگ شده باشد و امکان مراجعه به آرایشگاه ها وجود نداشته باشد، این اتفاق جذاب نخواهد بود. حال اگر ریشه موهای شما رشد کرده و می خواهید موهای زیبا داشته باشید، می توانید رنگ کردن ریشه مو در خانه را خود تجربه نمایید. چگونه؟ در ادامه خواهید خواند:

رنگ کردن ریشه مو
رنگ کردن ریشه مو
  • اول از همه تمامی بخش های موهای خود را که از ریشه بیرون آمده را شناسایی کرده و جدا کنید.
  • سپس همان رنگی را که به موهای خود زده اید را انتخاب کرده و خریداری نمایید.
  • موهایتان را بشویید و آن ها را خشک نمایید.
  • یک لباس کهنه آورده و به تن کنید تا حین رنگ کردن موهایتان، بدن و لباس نو شما کثیف نشود. رنگ مو، دستکش و کلیپس آورده تا به کمک آن ها بتوانید موهای خود را رنگ کنید. شانه و حوله نیز فراموش نشود.
  • برای رنگ کردن ریشه مو در خانه، موهای خود را به چند بخش تقسیم نمایید و هر قسمت را با کلیپس ثابت کنید به گونه ای که ریشه موها مشخص شوند.
  • دستکش را به دست کرده و رنگ مو را مطابق با دستورالعمل های آن درست نمایید.
  • هر قسمت از موهایتان را که می خواهید ریشه هایش را رنگ کنید، از کلیپس جدا نمایید و رنگ را به طور کامل به ریشه بزنید. این کار را با تمام موهایتان و ریشه های درآمده تکرار کنید. در واقع در هر زمان می بایست کلیپس را باز نمایید و ریشه مو را رنگ کنید.
  • توجه داشته باشید که زمان بندی در رنگ کردن ریشه مو در خانه بسیار مهم است. اصولا ۵ دقیقه زمان برای رنگ شدن ریشه ها کفایت می کند. پس از رنگ گرفتن ریشه های مو، رنگ را از روی مو پاک کرده و موهایتان را بشویید.
  • پس از آن که موهای خود را رنگ کردید، بهتر است تا چند روز، از شست و شوی موهایتان با آب حاوی کلر بپرهیزید. همچنین از قرار گیری در تابش نور شدید خورشید بپرهیزید چرا که می تواند رنگ موهای شما را خراب کند.

حتما بخوانید: نکات مهم رنگ کردن مو در خانه که خوب است بدانید

سخن پایانی

توجه داشته باشید که رنگ کردن ریشه مو در خانه می تواند کار سختی باشد. اگر تجربه این کار را ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما پیش از انجام این کار، با یک آرایشگر مشورت کنید تا بتوانید در این روزها، خودتان موهایتان را رنگ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا