بهترین روش های رفع موهای زائد صورت

موهای زائد روی صورت جلوه خوشایندی ندارند، به همین دلیل است که بسیاری از افراد در پی رفع این موها هستند. در این مطلب ما قصد داریم شیوه های مختلف رفع موهای زائد صورت را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

رفع موهای زائد صورت

رفع موهای زائد صورت، یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی است که خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. رویش مجدد موهای زائد در مدت زمان کوتاه نیز از جمله مواردی است که بسیار کلافه کننده می باشد. خوشبختانه این روزها روش های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد که می توان از آن ها استفاده نمود. در ادامه ما شما را با این روش ها آشنا خواهیم کرد.

۱- شیو:

شیو یکی از آسان ترین و سریع ترین راه هاست. می توانید از شیو کننده یکبار مصرف یا الکتریکی استفاده کنید. هردوی آنها دارای تیغ هایی درون دستگاه اند که مو را کشیده و می برد.

نقاط مورد استفاده:
پا، دست، زیربغل، ناحیه بیکینی، صورت، پشت لب، گونه، ابرو و خط ریش
البته نتایج ماندگار و همیشگی نیستند. برای یک تا سه روز مویی دیده نشده و دوباره باید شیو کنید. برای نتیجه بهتر، صورتتان را بشویید و صابون یا کرم شیو بزنید. این باعث کاهش خطر بریدگی با تیغ و زخم می شود. تیغ را در جهت رویش مو بخراشید. عوارض جانبی این روش، موهای رشد کرده در داخل پوست است.

۲-موچین

موچین روش موثر و ارزان دیگریست. این روش اندکی با شیو فرق دارد؛ به جای اصلاح با تیغ، موچین موها از ریشه می کند. موچین برای هر صورتی مناسب است. خصوصا برای شکل دهی ابرو. تاثیر موچین دو تا هشت هفته بیشتر از شیو باقی می ماند. در این روش هر کدام از تارهای موهای زائد شما بصورت دانه ایی از ریشه خارج میشود.

برای اصلاح با موچین:
– قبل از اصللاح،صورت را با آب گرم بشویید تا پوست نرم شود.
– موهایی که می خواهید بکنید را جدا کرده
– وقتی پوستتان را جدا کردید، یک از موها را بکنید.
– همیشه در جهت رشد مو بکنید.
اصلاح با آزار دهنده است اما دردناک نیست. اگر احساس درد کردید، مقداری یخ بمالید تا قرمزی و التهاب از بین برود. قبل از اصلاح، موچین را با الکل ضدعفونی کنید.

رفع موهای زائد صورت
رفع موهای زائد صورت

۳- اپیلاسیون:

کار اپیلاسیون نیز مشابه موچین و شیو است، با این تفاوت که اپیلاسیون چندین مو را همزمان باهم گرفته و از ریشه می کند در نتیجه مدت زمان بیشتری برای رشد مجدد خواهد گذشت.
-اپیلاتور را در زاویه ۹۰درجه قرار دهید
-پوست را سفت بگیرید. اپیلاتور را در جهت رشد مو حرکت دهید.
-به آرامی روی صوت بکشید. آن را زیاد فشار ندهید

۴- رفع موهای زائد صورت با وکس در خانه:

دو نوع وکس وجود دارد:
-وکس های رشته ای که با دست می توانید گرمشان کنید
-وکس هایی که باید ذوب شده و سپس با چسب روی محل گذاشته می شوند.
برای صورت از موم های نرم استفاده کنید زیرا موم های سفت برای پا و بیکینی مناسب اند.
برای موم اندازی در خانه، موم گرم کن بخرید. موم را گرم کرده و کنترل بهتری برای دما بهتان می دهد. همچنین چسب زیاد بخرید تا هر دفعه یک جسب استفاده کنید(چون دوباره مصرف آن باعث عفونت می شود).
اگر پوستتان به وکس آلرژی ندارد:
– دستتان بشوید و پوستتان را کمی پوسته پوسته کنید.
– پوست را سفت نگه دارید و رشته ها را بچسبانید
– به آرامی در جهت رشد نو چسب ها را بکنید.
– درآخر روغن بچه و نرم کننده بزنید.
عوارض: آکنه، رویش درونی مو

حتما بخوانید: روش های رفع موهای بینی

۵-لیزر خانگی:

این لیزر فقط برای چند هفته باقی می ماند. این روش از لیزر برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می کند. بعد از ۶ماه موها برمی گردند. گاها هیچوقت بر نمی گردند. لیزر در کلینیک گران است و نیاز به دکتر و مرکز دارد. برای استفاده از کیت های خانگی:
– اول خود را شسته و شیو کنید. زیرا موها را از زیر پوست بیرون می کشید. درنتیجه برای موهای کوتاه نتیجه بهتری می دهد
– نقطه ای را انتخاب کرده و لیزر را روی آن قرار دهید.
– دوهفته اینکار را تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.
عوارض: قرمزی و التهاب

رفع موهای زائد صورت
رفع موهای زائد صورت

۶-کرم مو بر:

نتایج این کرم ها اندکی بیشتر از شیو اند و از وکس ارزان ترند. همیشه اول آن را تست کنید تا ببینید واکنشی دربرابر پوستتان انجام می دهد یا خیر زیرا مواد موجود در آن ممکن است با بدن سازگار نباشند. در حال حاضر کرم های مختلفی در بازار موجود است که متناسب برای انواع پوست ها می باشد. اگر پوست شما بسیار حساس است و مستعد جوش و التهاب های پوستی است انتخاب کرم موبر پوست های حساس انتخاب مناسبی برای شماست. همچنین در هنگام خرید کرم موبر دقت داشته باشید که نوع آن مناسب برای استفاده ی صورت باشد. چراکه کرم های موبر برای نواحی مختلف بدن کاربرد دارند و نوع مناسب صورت، بدلیل حساس بودن لایه ی پوست صورتتان متفاوت از دیگر انواع کرم های موبر هست. برای استفاده از این کرم ابتدا مقداری از آن را بر روی پوست بازو خود بزنید و اگر پس از گذشت چند دقیقه التهاب و قزمزی ایی را مشاهده نکردید، کرم را بر روی پوست صورت خود و نواحی موهای زائد بمالید.
بعد از تست:
– لایه از کرم روی پوست قرار دهید.
– اجازه دهید کرم ۵تا۱۰دقیقه روی پوست باشد
– از پارچه ای برای پاک کردن آن استفاده کنید.
– با آب گرم صورت خود را بشویید.
ژل های گوناگونی موجودند.

۷- رفع موهای زائد صورت با بند انداختن:

بند انداختن یک روش سنی برای از بین بردن موهای صورت شما می باشد. در این روش از نخ استفاده می شود؛ مو را از ریشه کشیده و می پیچاند. نتایج آن از شیو و موچین بیشتر باقی می ماند. همچنین در این روش رشد موهای درونی وجود ندارد. بعلاوه مواد شیمیایی نیز استفاده نمی شود.
برای کاهش درد می توانید از کرم هایی برای پوست استفاده کنید یا کمپرس گرم بگذارید. البته اگر پوست آکنه ای و جوش داری دارید، این روش برای شما خوب نیست ، زیرا به تشدید جوش ها کمک می کند.

۸- دارو

در تمام این روش ها، پس از مدتی مو دوباره رشد می کند. البته، نسخه ای برای عدم رشد موهای زائد وجود ندارد اما، Vaniqa تنها دارویست که رشد موهای زائد در زنان را متوقف می کند. از دکترتان بپرسید. البته باید از روش های دیگر هم استفاده کنید این دارو راهم مصرف کنید تا نتایج را ببینید. اگر دوبار در روز مصرف کنید، تاثیر آن را در چهار یا هشت هفته می بینید. یادتان باشد که این روش به تنهایی کار نمی کند. عوارص جانبی: قرمزی، خارش، حساسیت.

۹- رفع موی زائد با الکترولیز

وجود موی زائد همیشه بسیار آزار دهنده بوده است که در روش الکترولیز شما بصورت دائم از رویش موهای زائد صورت خود راحت میشوید. این روش نیازمند این این است توسط متخصص پوست انجام شود و در روش الکترولیز، پزشک به وسیله ی سوزنی وارد فولیکول های مو میشود و به وسیله ی جریان الکتریکی دستگاه، فرآیند رشد و رویش موهای زائد خراب و متوقف می شود. این روش یک سال زمان نیاز است تا دوران درمان شما تکمیل شود و پس از آن دیگر بصورت دائم رشد موهای زائد صورت و بدن شما متوقف می شود.

۱۰- استفاده از اپیلیدی

اپیلیدی دستگاهی برای رفع موهای زائد به روش خانگی است. این دستگاه که با جریان برق کار میکند دارای تیغه های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است. عملکرد اپیلیدی ها شبیه به عملکرد موچینها می باشند و ریشه های موهای زائد را از ریشه در می آورد.تنها تفاوت این است که با استفاده از موچین شما هر کدام از تار موهای زائد را بصورت دانه ایی از ریشه خارج میکنید اما با این دستگاه تعداد زیادی از تار موهای زائد شما از ریشه خارج می شود. استفاده از اپیلیدی کمی دردناک است و استفاده از کمپرس یخ در این روش باعث میشود که درد کمتری را احساس کنید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، روش های مختلفی برای رفع موهای زائد صورت وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. با توجه به حساسیت پوست صورت، شیوه درمانی مناسب را برای خود انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا