راهکارهای رسیدگی به ناخن های آسیب دیده

چگونه ناخن های آسیب دیده را ترمیم کنیم؟

اگرچه هیچ چیز به اندازه یک لاک ناخن زیبا و جذاب و همچنین استفاده از خدمات ژل و کاشت ناخن نمی تواند به دست ها زیبایی ببخشد، اما حقیقت این است که این کارها در طولانی مدت می تواند به ناخن ها آسیب جدی وارد سازد. استفاده از این خدمات می تواند ناخن های شما را شکننده کند و ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو لازم است تا به ناخن های خود رسیدگی کنید و آن ها را تقویت نمایید تا ظاهر خوبی داشته باشند. در این مطلب ما قصد داریم راه کارهایی را برای رسیدگی به ناخن های آسیب دیده برای شما مطرح نماییم.

رسیدگی به ناخن های آسیب دیده

اگر شما جز افرادی باشید که به شدت از لاک های ناخن استفاده می کنند و یا اینکه سال های متمادی است که ناخن های کاشت دارند، احتمالا باید تا به امروز شاهد زرد شدن، خشک و پوسیده شدن ناخن های خود بوده باشید. از این رو است که رسیدگی به ناخن های آسیب دیده اهمیت جدی میابند و شما می بایست از این راه های برای ترمیم ناخن های خود استفاده کنید:

ترمیم ناخن های آسیب دیده
ترمیم ناخن های آسیب دیده

کمی لاک زدن را فراموش کنید

برای ترمیم به بافت ناخن های آسیب دیده، هیچ چیز به اندازه رها کردن ناخن ها به حال خود نمی تواند موثر و مفید باشد. از این رو بهترین کار این است که لاک زدن را برای مدتی فراموش نمایید و اجازه دهید تا اکسیژن لازم به آن ها برسد. از این رو شما به آن ها فرصت ترمیم و بازسازی خود را می دهید و لذا آن ها می توانند در سریع ترین زمان ممکن به شکل عادی خود بازگردند.

برای رسیدگی به ناخن های آسیب دیده لاک پایه بزنید

اگر به هر دلیلی نمی توانید لاک زدن را فراموش کنید، لازم است تا پیش از لاک زدن، لاک پایه یا بیس کت بزنید. بیس کت ها به شما این امکان را می دهند تا ضمن افزایش مقاومت لاک، ناخن های خود را نیز حفظ کنید و سلامت آن ها را تضمین نمایید. از سویی برخی از این بیس کت ها، مواد مغذی را نیز به ناخن شما می رسانند و شما نگرانی از بابت آسیب رسیدن به ناخن های خود نخواهید داشت. لاک ناخن اسنس از جمله بهترین بیس کت هایی است که می توانید خریداری کنید. برای خرید روی لینک زیر کلیک نمایید:

دکمه خرید

ژل های تقویتی برای ناخن خریداری کنید

حقیقت این است که شما می توانید برای رسیدگی به ناخن های خود، به شیوه های مختلفی متصل شوید که یکی از آن ها، استفاده از ژل های تقویتی است. برخی از ژل ها و کرم هایی در بازار موجود هستند که برای تقویت و رسیدگی به ناخن های آسیب دیده طراحی و ساخته شده اند. این ها، مواد مغذی و لازم برای ناخن ها را به آن ها می رسانند و شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، شاهد بازسازی بافت های آسیب دیده ناخن خود باشید.

ترمیم ناخن های آسیب دیده
ترمیم ناخن های آسیب دیده

حتما بخوانید: چگونه از شکنندگی ناخن جلوگیری کنیم

رژیم غذایی خود را تغییر دهید

یکی دیگر از روش هایی که برای ترمیم به بافت ناخن های آسیب دیده وجود دارد و شما می توانید از آن ها استفاده کنید، تغییر رژیم غذایی است. شیر و ماست را به برنامه غذایی خود بیفزایید، مصرف اسفناج و غذاهای حاوی روی و آهن را افزایش دهید و لیمو بخورید تا بتوانید به سرعت ترمیم بافت ناخن های آسیب دیده خود کمک نمایید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، روش های مختلفی برای ترمیم ناخن های آسیب دیده وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید. اگر به هر دلیلی ناخن های شما آسیب دیده هستند، می بایست از این روش ها استفاده کنید تا سلامت را به ناخن های خود بازگردانید.

برچسب ها
ترمیم ناخن تقویت ناخن ناخن آسی دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن