تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی که خوب است بدانید

چگونه از مژه مصنوعی استفاده کنیم؟

یکی از بهترین راه ها برای زیباتر نشان داده شدن چهره، داشتن مژه های زیبا و جذاب است. اما همان طور که می دانید، همه افراد از داشتن مژه های پر و بلند بهره مند نشده اند. از این رو بسیاری برای جلوه بیشتر چشم های خود، به مژه های مصنوعی رو می آورند. البته چسباندن مژه مصنوعی می تواند کمی وقت گیر و سخت باشد؛ اگر که تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی را ندانید. با ما در این مطلب همراه باشید تا با این تکنیک ها آشنا شوید.

تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی

برای آنکه چشم ها زیباتر نشان داده شود، داشتن مژه های پرپشت می تواند نقش بسیار مهمی را بازی کند. از این رو است که چسباندن مژه مصنوعی می تواند بسیار موثر عمل نماید.

بدون تردید یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی در آرایشگاه ها و حتی در خانه برخی از خانم هایی که دوست دارند زیبا باشند، مژه مصنوعی است. اما برای اینکه بتوانید فرایند قرار دادن مژه ها را به خوبی انجام دهید، باید تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی را بشناسید.

علاوه بر این باید حتما از خود تست حساسیت بگیرید. چرا که مژه های مصنوعی می بایست توسط چسب های مخصوص چسبانده شوند. گاه برخی از افراد به این چسب ها واکنش نشان می دهند و این واکنش با سوزش، خارش، قرمزی و … همراه خواهد بود. در برخی از مواقع این واکنش ها می توانند به چشم آسیب رسانده و حتی بینایی افراد را تحت تاثیر قرار داده و سب کوری شود. به همین دلیل پیش از استفاده روی چشم، خوب است که ابتدا آن را روی گوشه ای از پوست خود امتحان کنید.

حتما بخوانید: مضرات مژه مصنوعی چیست؟

ابزار مورد نیاز برای چسباندن مژه مصنوعی

  • مژه مصنوعی
  • موچین یا انبر مخصوص
  • چسب مژه مصنوعی
  • قیچی
تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی
تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی

مراحل گذاشتن مژه مصنوعی

بدون هیچ فشار مضاعفی، مژه ها را از بسته بندی جدا کنید. این کار را می توانید به کمک موچین نیز انجام دهید اما توجه داشته باشید تا حین برداشتن آن، فرم مژه خراب نشده و موهای آن جدا نشوند.

می توانید از انگشت اشاره خود کمک بگیرید و دوسر انتهایی مژه را نگه دارید و آرام به سمت پیین متمایل نمایید. کم کم سفت بودن چسب آن را نرم کنید و به آرامی مژه را بلند کنید.

اگر از مژه مصنوعی های یک سره استفاده می کنید، طول آن را با طول پلک خود اندازه بگیرید. در صورتی که چشمان شما کچ است، گوشه ای از آن را به اندازه پلک خود (از قسمت رویش مژه ها)، به کمک قیچی، کوتاه کنید.

اکنون می بایست چسب مژه را باز کنید و به قسمت انتهایی مژه مصنوعی چسب بزنید. توجه داشته باشید که میزان چسب نه باید آنقدر زیاد باشد که روی پلک شما پخش شود و نه آنقدر کم که نچسبد. پس از زدن چسب، کمی صبر کنید تا مقداری چسبناک و خشک شود. به قسمت های دو سر مژه مصنوعی توجه کنید که به اندازه کافی به چسب آغشته شود، چرا که این دو ناحیه به راحتی از پلک جدا می شوند.

تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی
تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی

اکنون باید از موچین و یا انبر مخصوص استفاده نمایید. مژه را از وسط بگیرید. مژه مصنوعی را به نزدیک ترین جای ممکن از مژه های خود بگیرید و از قسمت وسط به خط رویش مژه بچسبانید. سپس به کمک موچین و بعد از تراز شدن مژه، گوشه های مژه مصنوعی را به خط مژه خود بچسبانید و کمی فشار دهید. البته توجه داشته باشید که موچین به چسب نگیرد، چرا که ممکن است چسبی شده و سبب جدا شدن مژه مصنوعی حین قرار دادن آن روی پلک شما شود.
فشار اندکی را روی کل خط مژه مصنوعی اعمال کنید تا به خوبی روی خط مژه شما بنشیند.

تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی
تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی

دو دقیقه صبر کنید تا چسب سفت شده و مژه سر جای خود قرار گیرد. سپس چشم های خود را باز و بسته کرده و مژه را بررسی کنید. اگر احساس ناخوشایندی روی چشم های خود دارید و یا اینکه آن را به اشتباه چسباندید، به آرامی مژه را برداشته، چشم های خود را تمیز کنید و دوباره این فرایند را تکرار کنید.
یکی از تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی این است که در آخر برای تمیز کاری، با یک خط چشم مایع، روی خط مژه، خطی مشکی بکشید تا چشم های شما زیباتر دیده شود. البته بهتر است تا خشک شدن کامل چسب صبر کند.

در آخر هم پیشنهاد می کنیم لایه ای نازک ریمل بزنید تا مژه ها طبیعی تر دیده شده و ظاهر آن ها یکسان شود.

نکته

درست است که اکنون تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی را می دانید، اما شما می توانید به کمک یک ریمل فوق العاده، مژه های زیبا و جذاب داشته باشید. پیشنهاد ما به شما استفاده از ریمل بورژوا حجم دهنده درب مسی مدل Volume Glamour است. این ریمل خاصیت حجم دهندگی بسیار بالایی دارد و می تواند بدون ایجاد چسبندگی بر روی مژه ها، آن ها را بلند کرده و حالت دهد. برای خرید این ریمل با قیمت مناسب، روی لینک زیر کلیک کنید:

دکمه خرید

سخن پایانی

چنانچه می خواهید بدون مراجعه به آرایشگاه، از مژه های مصنوعی استفاده کنید، این تکنیک های چسباندن مژه مصنوعی را به خطر بسپارید تا بتوانید این کار را به آسانی درون خانه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا