تفاوت پودر برنز کننده و کانتور چیست؟

برخی از افراد دوست دارند تا پوستی تیره داشته باشند و یا اینکه در بخش های مختلفی از صورت خود خط و خطوط برجسته تری داشته باشند. خوشبختانه افراد می توانند با استفاده از وسایل آرایشی، این خط و خطوط را برجسته سازند و یا اینکه پوست صورت خود را تیره تر کنند. اما در این میان ممکن است که برخی از افراد، تفاوت این وسایل آرایشی با یکدیگر را در نیابند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب شما را با تفاوت پودر برنز کننده و کانتور آشنا کنند. با ما همراه باشید.

تفاوت پودر برنز کننده و کانتور

همان طور که گفته شد، وسایل آرایشی می توانند به صورت موقف، تغییراتی را در چهره افراد ایجاد نمایند که از جمله این وسایل آرایشی، پودر برنزه کننده و کانتور هستند. هر یکی از این ابزار، برای منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند که ممکن است برخی ها تفاوت آن ها را با یکدیگر ندانند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب شما را با تفاوت پودر برنز کننده و کانتور آشنا کنیم.

تفاوت پودر برنزه کننده و کانتور

برای آشنایی با تفاوت پودر برنز کننده و کانتور لازم است هر یک از این موارد را بشناسید:

تفاوت پودر برنز کننده و کانتور: پودر برنزه کننده چیست؟

بسیاری از متخصصان بر این باورند که قرار گیری مداوم در معرض نور خورشید، می تواند به پوست آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل آن ها تاکید می کنند که استفاده از کرم های ضد آفتاب لازم است. اما برخی از افراد بدون توجه به این مسئله، روغن های برنزه کننده را روی پوست خود می زنند و با دراز کشیدن زیر نور آفتاب، خود را برنزه می کنند. اما راه های بهتر و موقتی که کمتر به پوست صدمه وارد می کنند نیز وجود دارد و آن هم استفاده از پودر برنزه کننده است.
پودر برنزه کننده به صورت رنگ می دهد و رنگ پوست را به آنچه که افراد دوست دارند به صورت موقت تغییر می دهد. پودرهای برنزه کننده تن رنگی قهوه ای گرم دارند در واقع آن ها پوست را براق و شاین می کنند.
آن قسمت از صورت شما که در آفتاب اول از همه رنگ می گیرد را انتخاب کرده تا بتوانید برجسته سازی را بهتر و بیشتر ناشن دهید. به کمک برس پودر را به شکل W روی گونه ها، بینی و همچنین چانه خود بکشید. سپس از ریشه های موی یک طرف صورت خود شروع کرده و به سمت گونه بروید. بعد به سمت پل بینی حرکت کنید و برس را به گونه دیگر و سپس به سمت ریشه موهای سمت دیگر صورت خود ببرید. بهتر است برای آنکه پوستی یکدست با پوشانندگی خوب داشته باشید، برس آرایشی را به شکل دایره ای از قسمت بالای پیشانی خود تا سمت چانه بکشید. همچین خوب است تا برای یکسان سازی رنگ پوست صورت با گردن، مقداری کرم برنزه کننده به گردن خود نیز بزنید.

تفاوت پودر برنزه کننده و کانتور

کانتور چیست؟

برای آنکه بتوانید زاویه سازی را روی صورت اعمال نمایید؛ مثلا صورت را کوچک تر و زاویه دار تر، بینی را استخوانی ترو چانه ای کوچک تر نمایش دهید، می توانید از کانتور استفاده کنید. هنگامی که کانتور را روی بخش های مختلفی از صورت می زنید، آن بخش ها را برجسته تر می کنید و پس از آن که کرم پودر روی صورت زده می شود، این قسمت ها، تیره تر دیده شده و در نهایت زاویه سازی ایجاد می گردد. به وسیله کانتور است که شما می توانید فرو رفتگی ها، تیرگی ها و برجسته سازی را اصلاح و اجرا نمایید.

البته برخی از افراد به جای استفاده از کانتور، از کرم پودرهای تیره و روشن برای رسیدن به این هدف استفاده می کنند که در اصطلاح کانتورینگ را به کمک کرم پودرها انجام می دهند.

خوب است بدانید که تن رنگی در محصولات کانتورینگ، بیشتر مایل به رنگ های سرد و خاکستری است و کمتر در آن ها رنگ های گرم قرمز و نارنجی دیده می شود؛ چرا که هدف از این محصولات، ایجاد سایه و زاویه سازی است.

تفاوت پودر برنزه کننده و کانتور

سخن پایانی

شبا توجه به آنچه که از تعریف و کاربرد این دو محصول آرایشی گفتیم، اکنون می توانید تفاوت پودر برنز کننده و کانتور را دریابید. اکنون با در نظر گرفتن تفاوت پودر برنز کننده و کانتور می توانید هر یک را با توجه به کاربردی که دارند مورد استفاده قرار دهید تا نتیجه بهتری از آرایش را روی صورت خود شاهد باشید.

همین طور بخوانید: آشنایی با ماسک آبرسان پوست مختلط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا