معرفی بهترین ماسک های آووکادو که روی پوست شما معجزه خواهند کرد

ماسک های آووکادو مفید برای پوست

یکی از بهترین گروه ماسک های پوستی که می توانند به پوست شما، طراوات و شادابی زیادی بخشیده و جوانسازی انجام دهند، ماسک های آووکادو هستند. ماسک های آووکادو در ترکیب با مواد دیگر، لایه های محافظتی و تقویتی پوست به وجود آورده و با استمرار استفاده از این ماسک ها، پوست خود را در شرایط به مراتب مطلوب تری قرار خواهید داد. آرایش یاب در این مطلب به دنبال معرفی بهترین ماسک های آووکادو است. در ادامه با ما همراه باشید.

ماسک های آووکادو

ماسک آووکادو و عسل

یک آووکادو را به خوبی له کرده و در ظرفی آماده بگذارید. سپس دو قاشق غذاخوری عسل را در یک دوم لیوان آب گرم مخلوط کرده و با آووکادو له شده، ترکیب کنید. لازم است که این مخلوط را طوری هم زده و مخلوط نمایید، که در نهایت به یک حالت کرمی برسید. سپس از این ماسک روی پوست صورت خود قرار داده و به خوبی پخش کنید. اجازه دهید ماسک آووکادو و عسل برای چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست شما بماند. سپس ماسک را به آرامی پاک کرده و پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک های آووکادو

ماسک آووکادو و ماست از گروه بهترین ماسک های آووکادو

برای آماده سازی این ماسک، کافی است که یک قاشق غذاخوری ماست را به همراه یک چهارم آووکادو مخلوط سازید. این دو ماده را طوری در هم بیامیزید که به خوبی یکدست شده و به ماده نرم و یکنواهی برسیم. سپس از ماسک آووکادو و ماست روی صورت خود قرار داده و آن را پخش نمایید. اجازه دهید که این ماسک پوستی برای چیزی در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند. سپس آن را شسته و از یک شوینده ملایم نیز استفاده کنید.

نکته: پوست برخی افراد در مقابل ماست واکنش داشته و خارش و سوزش نشان می دهد. به این دلیل ابتدا ماسک فوق را روی پوست بازوی خود امتحان نمایید.

ماسک های آووکادو

ماسک آووکادوو و جو دوسر

به اندازه چهار قاشق غذاخوری جو دوسر را به خوبی پودر کرده و با یک دوم آووکادو مخلوط نمایید. در صورتی که این ماسک به خوبی قوام نیافته و مواد آن با هم مخلوط نشد، از یک قاشق غذاخوری عسل برای مخلوط سازی آن بهره مند شوید. سپس ماسک آووکادوو و جو دو سر را روی پوست صورت خود قرار داده و بگذارید به خوبی جذب پوست شده و روی آن قرار بگیرد. سپس ماسک را به آرامی پاک کرده و صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک آووکادو و سفیده تخم مرغ از بهترین ماسک های آووکادو

از بهترین ماسک های آووکادو می توان به ماسک آووکادو و سفیده تخم مرغ اشاره کرد. برای آماده سازی این ماسک، کافی است که یک عدد آووکادو کاملا رسیده را با یک عدد سفیده تخم مرغ متوسط مخلوط نمایید. خوب است که ابتدا آووکادو را به خوبی به کمک یک چنگال له کرده و سپس با سفیده تخم مرغ مخلوط سازید. به این صورت مخلوط یکدست و هماهنگی به دست می آورید که لازم است برای مدت ۱۵ دقیقه روی پوست صورت باقی بماند.
سپس ماسک را به کمک دست یا یک پد پاک کرده و با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک های آووکادو

ماسک آووکادو و لیمو ترش از بهترین ماسک های آووکادو

از بهترین ماسک های آووکادو می توان به ماسک لیمو ترش و آووکادو اشاره کرد. برای آماده کردن این ماسک در منزل، کافی است که یک عدد آووکادو را به خوبی له کرده و با آب یک عدد لیمو ترش مخلوط سازید. سپس ترکیب خمیری به دست آمده از این دو ماده اولیه را روی پوست خود بمالید. اجازه دهید این ماسک برای چیزی نزدیک به ربع ساعت روی پوست شما باقی بماند. سپس ماسک را به خوبی تمیز کرده و صورت خود را با آب و شوینده ای ملایم شستشو دهید.

ماسک های آووکادو

ماسک آووکادو و روغن زیتون

اگر از خشکی پوست خود رنج می برید، می توانید به کمک ماسک آووکادو و روغن زیتون، مشکلات پوستی تان را برطرف ساخته و به آبرسانی آن کمک کنید. برای تهیه کردن این ماسک به یک عدد آووکادو و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیاز خواهید داشت. پس از استفاده از ماسک، می توانید آن را برای مدت نیم ساعت نیز روی پوست خود باقی بگذارید تا به خوبی آبرسانی به پوست صورت شما انجام شود. سپس ماسک را شسته و در صورت تمایل از کرم مرطوب کننده نیز استفاده نمایید.

ماسک های آووکادو

سخن پایانی

شما چه انواع دیگری از ماسک های آووکادو را می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این موارد را در بخش نظریات با ما و سایر خوانندگان مجله آرایش یاب در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا