بن مژه چیست و چه خطراتی دارد؟

خانم ها از راه کارهای مختلفی برای زیباتر شدن استفاده می کنند. بدون تردید یکی از راه های اصلی برای داشتن چهره ای زیبا، مانور روی چشم ها است. چشم ها نقش بسیار مهمی را در این زمینه بازی می کنند پس کشیدن یک خط چشم فوق العاده و یا استفاده از یک ریمل مرغوب، می تواند تا حد زیادی این کار را انجام دهد. اما برخی از افراد دوست دارند که از روش های دائمی تری استفاده نمایند. یکی از این روش ها، بن مژه است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با بن مژه آشنا شوید.

بن مژه

بن مژه همان تاتوی بین مژه ها است. این کار فضای خالی بین مژه ها را پر می کند و سب پرتر و تیره تر دیده شدن مژه ها می گردد. از طرف دیگر بن مژه چشم ها را برجسته تر و زیباتر نشان می دهد.
کسانی که تمایل زیادی به استفاده از خط چشم ندارند، می توانند این روش را انتخاب کنند. از طرف دیگر بن مژه برای افرادی که مژه های کوتاه و کم حجم داشته و یا چشم های آن ها حالت ویژه ای ندارند، مناسب است.

تاتوی مژه
تاتوی مژه

چرا بن مژه؟

یکی از بهترین مزیت هایی که این روش برای خانم ها به همراه دارد، این است که بدون نیاز به آرایش کردن می توانند همیشه مرتب باشند. همچنین با استفاده از این روش، وقت کم تری را صرف ریمل زدن خواهند کرد. از سوی دیگر این روش به شما کمک می کند تا آرایش تمیزی داشته باشید و این یعنی همیشه ظاهری آراسته خواهید داشت.
اما باید همواره این موضوع را به خاطر داشته باشید که تاتو می تواند خطراتی را نیز در پی داشته باشد.

خطرات تاتو بین مژه ها

از آن جایی که فرایند بن مژه،بسیار نزدیک به تخم چشم صورت می گیرد، لذا ممکن است در صورت انجام یک خطا، آسیب جبران ناپذیری به چشم شما وارد شود. چرا که در این روش سوزن و رنگ با سرعت بسیار زیادی روی خط مژه داخلی شما تاتو می شوند.
از طرف دیگر پوست این ناحیه بسیار ظریف و حساس است و این کار می تواند پوست را ضعیف و چروک کند. همچنین خوب است بدانید که رنگ دانه هایی که برای تاتو استفاده می شود، حاوی مواد شیمیایی مس و روی است که این ها می توانند به سلامت بدن و به خصوص چشم، آسیب وارد کنند.
برایبن مژه، بهتر است به یک فرد متخصص و مورد اعتماد مراجعه نمایید. چرا که در صورت استفاده از وسایل غیراستریل، امکان انتقال بیماری هایی نظیر ایدز، هپاتیت و … وجود خواهد داشت. همچنین در صورت عدم انجام کار حرفه ای و ظریف، ممکن است شاهد گوشت اضافی و یا تغییر رنگ پوست در این ناحیه باشید.

حتما بخوانید: بهترین راه های مشکی کردن مژه ها

پس از بن مژه چه کنیم؟

بعد از آنکه بن مژه روی چشم های خود صورت دادید، بهتر است به این موارد دقت نمایید:

چشم های خود را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید
سه روز به چشم های خود آب نزنید
۲۴ ساعت کمپرس یخ روی چشم های خود قرار دهید
تا یک هفته لازم است تا پمادهای مخصوص چشم استفاده نمایید

سخن پایانی

خانم های بسیاری وجود دارند که علاقه مندند تا همیشه زیبا و آراسته دیده شوند. از این رو آن ها به سراغ روش هایی مانند آرایش دائمی می روند تا به این هدف خود دست یابند. همان طور که خواندید، بن مژه یکی از روش هایی است که شما می توانید از آن برای داشتن چشم هایی زیبا استفاده نمایید. اما همواره به این نکته دقت کنید که برای انجام این کار، باید به یک متخصص حرفه ای مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا