اشتباهات رایج در کرم پودر زدن که بهتر است ترک کنید

تکنیک ها و ترفندهای کرم پودر زدن

یکی از ابزارهای آرایشی که آرایش روی صورت شما به زیبایی بنشیند و از طرفی هم پوستتان بهتر دیده شود، کرم پودر است. اما همان طور که می دانید، مانند استفاده از هر لوازم آرایشی، برای استفاده از کرم پودر می بایست تکنیک هایی را بدانید؛ چرا که در غیر این صورت نه تنها پوستی زیبا و جذاب نخواهید داشت، بلکه برعکس نیز عمل خواهید کرد. از این رو ما قصد داریم در این مطلب اشتباهات رایج در کرم پودر زدن را به شما آموزش دهیم تا با به خاطر سپردنشان، از انجام آن ها دوری کنید. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در کرم پودر زدن

به طور کلی آرایش کردن ترفندها و تکنیک هایی دارد که در صورت رعایت آن می توانید زیبایی چهره خود را دوچندان کنید. حتما کسانی را دیده اید که هرچقدر هم که از وسایل آرایشی باکیفیت استفاده می کنند، اما آرایش روی صورت آن ها به خوبی نمی نشیند. دلیل دارد و آن هم این است که آن ها تکنیک ها را نمی دانند. در بیس کار، کرم پودر قرار دارد که خود نقش مهمی را در زیبایی پوست و چهره بازی می کند. از این رو خوب است با آگاهی از اشتباهات رایج در کرم پودر زدن، آن ها را برای همیشه دور بریزید و از تکنیک های درست استفاده کنید:

کرم پودر را روی پوست دست خود تست می کنید

یکی از مهم ترین اشتباهات رایج در کرم پودر زدن این است که کرم پودر را روی پوست دست خود تست می کنید. درواقع باید به شما بگوییم که این بدترین کاری است که می توانید برای خرید و انتخاب کرم پودر انجام دهید. برای آنکه بهترین انتخاب را داشته باشید، به جای دست، کمی کرم پودر روی پوست فک، اطراف بینی و یا پیشانی خود بزنید. این نواحی از صورت به شما کمک می کنند تا ضمن آگاهی از جنس کرم پودر و میزان پوشانندگی آن، رنگ کرم پودر را به خوبی انتخاب کنید.

از دست یا اسفنج برای اعمال کرم پودر روی صورت استفاده می کنید

گرچه که از دیرباز تا به امروز بسیاری از افراد برای پخش کرم پودر از دستان خود کمک می گرفتند، اما باید بدونید که این یکی از مهم ترین اشتباهات رایج در کرم پودر زدن است. دلیلش هم این است که شما با دست و یا اسفنج، لایه های ضخیم تری از کرم پودر روی صورت خود می زنید و این سبب می شود تا پوست شما مصنوعی به نظر برسد. از طرف دیگر لایه های ضخیم کرم پودر روی پوست نمی تواند سطحی صاف و یکدست از پوست را برای شما به ارمغان آورد. اما چاره کار چیست؟ شما می بایست از براش های بزرگ و مناسب این کار برای پخش کرم پودر استفاده کنید و به کمک آن کرم پودر را به طور متناسب روی تمامی بخش پوست خود پخش نماید.

اشتباه است که از دست یا اسفنج برای اعمال کرم پودر روی صورت استفاده می کنید
اشتباه است که از دست یا اسفنج برای اعمال کرم پودر روی صورت استفاده می کنید

پنکیک زیادی روی صورت خود می زنید

بسیاری از افراد از پنکیک برای جذب رطوبت و حذف درخشندگی پوست پس از آرایش استفاده می کنند. اما از آنجایی که ماهیت پنکیک خشک است، استفاده زیادی از آن صورت شما را گچی نشان می دهد و از طرف دیگر روی پوست شما حالت ترک ترک ایجاد خواهد شد. درست به همین دلیل است که شما باید در میزان پنکیک زدن روی پوست خود دقت کنید.

اشتباهات رایج در کرم پودر زدن ؛ خط کرم پودر را تا چانه ادامه می دهید

درست است که صورت شما در انتهای چانه به پایان می رسد، اما اینکه کرم پودر خود را تا این قسمت ادامه می دهید، اشتباه بزرگی است که روی زیبایی شما تاثیر می گذارد. از این رو برای دور زدن این اشتباه، می بایست زدن کرم پودر را تا زیر چانه و گردن نیز ادامه دهید. در غیر این صورت گردن شما یک رنگ خواهد داشت و صورتتان نیز یک رنگ دیگر. حتی می توانید روی گردن خود پودر برنزه کننده بزنید تا بدون آرایش باقی نماند.

حتما بخوانید: مشخصه های کرم پودر خوب که باید بدانید

کرم پودر شما ضخیم است

توجه داشته باشید که هرچه میزا ضخامت کرم پودر شما زیاد باشد، باید خود را برای پوستی غیر طبیعی آماده کنید، گویی که یک ماسک به چهره خود زده اید. مسلما هدف شما از آرایش کردن زیبایی بیشتر است و نه غیر طبیعی جلوه دادن خود. از سوی دیگر اگر کرم پودر شما ضخیم باشد، چین و چروک ها و خطوط خنده به سرعت نمایان خواهند شد و این به هیچ عنوان صورت خوشی در آرایش شما ندارد. پس برای آنکه به پوستی صاف و یکدست برسید، به سراغ کرم پودرهای نازک، سبک و مرغوبی بروید که این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می دهند. کرم پودر آرت دکو یکی از بهترین کرم پودرهایی است که می توانید خریداری کنید. این کرم پودر بسیار سبک است و از طرفی حاوی ویتامین E و هیالورونیک اسید بوده که از پوست شما مراقبت می کند. برای خرید این کرم پودر با قیمت مناسب می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

دکمه خرید

کرم پودر نباید ضخیم باشد
کرم پودر نباید ضخیم باشد

اشتباهات رایج در کرم پودر زدن ؛ پرایمر را حذف می کنید

تا پوست خود را زیرسازی نکنید، نمی توانید شاهد پوستی یکدست و صاف باشید. درست به همین دلیل است که نباید هرگز پرایمر را فراموش کنید. برای آنکه کرم پودر به خوبی روی صورت شما بنشیند، در ابتدا با پرایمر پوست خود را زیرسازی کنید و سپس کرم پودر بزنید.

قبل از کرم پودر کانسیلر می زنید

بهتر است کانسیلر را بعد از اعمال کرم پودر روی صورتتان بزنید. در واقع کانسیلر سیاهی هایی را که کرم پودر جبرا نکرده را می پوشاند. پس استفاده از آن را به بعد از زدن کرم پودر موکول کنید.

زدن کانسیلر قبل از کرم پودر اشتباه است
زدن کانسیلر قبل از کرم پودر اشتباه است

سخن پایانی

همه می دانیم که هدف از آرایش کردن و استفاده از وسایل آرایشی، زیباتر دیده شدن است. اما تنها به دست گرفتن قلموها و استفاده از رنگ های مختلف نیست که ما را به هدفمان می رساند. درواقع باید با آگاهی از تکنیک های لازم، بتوانیم آرایش کردن را به درستی انجام دهیم. با توجه به آنچه که در بالا گفتیم، پیشنهاد می کنیم این اشتباهات رایج در کرم پودر زدن را به خاطر بسپارید تا بتوانید حی آرایش کردن، پوستی صاف و یکنواخت و جذاب داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا