اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر که نمی دانید

در استفاده از کانسیلر به این نکات توجه کنید

برای زیباتر شدن، وسایل آرایشی مختلفی طراحی و تولید شده اند تا خانم ها بتوانند از آن ها استفاده کنند. بدون تردید یکی از مهم ترین وسایل آرایشی که بسیاری از خانم ها استفاده از آن را فراموش نمی کنند، کانسیلر است. چرا؟ زیرا کانسیلر می تواند بسیاری از نقوص در پوست صورت را مخفی کند؛ مثلا سیاهی ها، جوش ها، لک ها و خراش ها را به راحتی از نظر پنهان می کند. اما مانند هر محصولی، استفاده از آن نیازمند به دانستن نکاتی است تا بهترین تاثیر را برجای بگذارد. در این مطلب ما قصد داریم اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر را برای شما برشماریم تا با آگاهی از آن ها، به درستی این ابزار آرایشی را روی پوست خود اعمال کنید. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر

هدف از آرایش کردن، رسیدن به زیبایی بیشتر است، اما استفاده نادرست از وسایل آرایشی، شما را به هدفتان نمی رساند. یکی از همین وسایل آرایشی که می تواند شما را به هدف زیباتر شدنتان نزدیک کند و یا شما را از آن دور نماید، کانسیلر است. در ادمه مطلب با اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر آشنا خواهید شد.

صورت خود را آماده نمی کنید

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر این است که به آماده سازی پوست صورت خود پیش از زدن کانسیلر هیچ توجهی نمی کنید. از آنجایی که کانسیلر در پوست اطراف چشم شما اعمال می شود و این قسمت بسیار حساس است، لازم است تا پیش از استفاده از کانسیلر، این ناحیه را آماده کنید. چگونه؟ بهتر است پیش از استفاده از کانسیلر، از یک کرم مرطوب کننده و یا پرایمر مناسب این ناحیه استفاده نمایید. با این کار دور چشم خود را برای اعمال کانسیلر آماده خواهید کرد و از طرف دیگر شاهد اصلاح رنگ بهتری خواهید بود.

اشتباهات رایج استفاده از کانسیلر
اشتباهات رایج استفاده از کانسیلر

رنگ درستی از کانسیلر را انتخاب نمی کنید

حقیقت این است که کانسیلرها در رنگ های مختلفی وجود دارند. از این رو شما باید به سراغ رنگی بروید که برای پوشاندن تیرگی های مطابق با پوست شما مناسب باشد. مثلا اگر قصد دارید تیرگی های دور چشم خود را پنهان کنید، باید از کانسیلرهایی با تنالیته هلویی و یا نارنجی استفاده کنید. در صورتی که برای پنهان کردن جای جوش، کانسیلرهای دیگری به کمک شما خواهند آمد.

حتما بخوانید: رفع سیاهی دور چشم + راه های خانگی و شیمیایی

اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر ؛ شیوه اعمال کانسیلر را نمی دانید

یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر، زدن آن در ناحیه دور چشم است. اعمال کانسیلر دور چشم کار سختی است به همین دلیل برای پوشش دهی تمامی قسمت پوست دور چشم، باید کمی دقت به خرج دهید. برای زدن کانسیلر، می توانید از انگشت حلقه خود استفاده نمایید. همچنین توجه داشته باشید که کانسیلر را تنها در حلقه دور چشم خود بزنید چرا که با زدن آن به قیمت های پایین تر از چشم، ممکن است ظاهر زیبای خود را خراب کنید.

نکته

برای زدن کانسیلر می توانید از براش مخصوص نیز استفاده کنید. براش کانسیلر، براشی ظریف، باریک و لطیف است. مقداری کانسلیر روی براش و یا ناحیه مورد نظر بزنید و سپس به آرامی تمامی قسمت های تیره دور چشم خود را با آن پوشش دهید.

اشتباهات رایج استفاده از کانسیلر
اشتباهات رایج استفاده از کانسیلر

بافت کانسیلر مطابق با پوست شما نیست

کانسیلرها بافت های مختلفی دارند. درواقع شما علاوه بر انتخاب رنگ، می بایست به بافت کانسیلر نیز توجه نمایید. قبل از خرید حتما کانسیلر را روی ناحیه ای از پوست که دارای لک است امتحان کنید تا از نوع بافت آن مطمئن شوید. از سوی دیگر برای حفظ سلامت این ناحیه از پوست صورت خود، باید کانسیلرهایی را خریداری کنید که کیفیت بالایی دارند. محصولاتی مانند کرم پودر و کانسیلر ایزادورا وجود دارند که ضمن داشتن کیفیت بالا، جای جوش و لک و تیرگی ها را به خوبی پوشش می دهند. برای خرید این محصول می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

دکمه خرید

چند نکته مهم حین استفاده از کانسیلر

  • برای آنکه از کانسیلر برای پنهان کردن جای لک و یا جوش استفاده کنید، بهتر است در ابتدا کرم پودر به صورت خود بزنید. اول از همه لایه ای نازک از کرم پودر را به صورت خود بزنید و سپس آن را به آرامی پخش کنید. بعد با استفاده از یک براش باریک، کمی کانسیلر روی جای لک بزنید و با استفاده از انگشت و یا اسفنج، کانسیلر را در اطراف لک پخش نمایید.
  • برای پوشاندن تیرگی دور چشم، بهتر است از کانسیلرهای مایع و یا کرمی روان استفاده نمایید. کانسیلرهایی با بفات غلیظ برای پوشاندن قرمزی ها، جای لک و جوش عمیق و … مناسب هستند.
  • برای پوشاندن جای جوش قرمز و متورم، از کانسیلری با رنگ روشن تر از پوست خود استفاده نمایید.
  • در بسیاری از موارد، برای رهایی از شر جوش ها، از محصولاتی استفاده می کنید که جوش و پوست آن ناحیه را خشک می کند. یکی از اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر در این مواقع، این است که پیش از استفاده از کانسیلر، پوست این ناحیه را آماده نمی کنید. برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پس از اعمال از کانسیلر، می بایست از یک پارچه لطیف گرم شده استفاده نمایید و روی این ناحیه بکشید تا پوست های مرده جدا شوند. بعد به منظور آبرسانی قوی، روغن جوجوبا و یا روغن هسته انگور را به پوست خود بزنید.
  • برای فیکس کردن آرایش خود، پودر فیکساتور را به تمام نواحی صورت بزنید. با این کار شما بافتی یکنواخت روی صورت خود ایجاد خواهید نمود. درواقع پودرهای تثبیت کننده آرایش تنها نباید روی کانسیلری که جای تیرگی ها و جوش ها را پوشانده است، اعمال شود.
سخن پایانی

همان طور که خواندید، اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر موارد عجیب و غریبی نیستند و اغلب بسیاری از افراد آن ها را ناخواسته انجام می دهند. برای آنکه آرایش شما به زیبایی هرچه تمام تر روی چهره شما بنشیند، حتما این نکات را به خاطر سپرده و از آن ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا