پنج اشتباه خشک کردن مو که نمی دانستید

همه دوست دارند به زیباترین شکل ممکن بدرخشند واین درخشش را می توانند به کمک موهای زیبا از آن خود کنند. همین الان موهایشان را دکلره کنند. یک قدم اشتباه که می تواند موهایتان را وز دائمی کند. اما یکی از کارهای ساده ای که ما روزانه انجام می دهیم، خشک کردن موها است. در این مطلب ما قصد داریم شما را با اشتباهات خشک کردن مو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

اشتباهات خشک کردن مو

ترفندهای زیبایی زیادی را تا به امروز شنیدیم و در طی سال ها بعد متوجه شدیم همگی اشتباه بودند (مثل تا دیروقت در حمام آب داغ لم دادن- که چربی های پوست را به خطر می اندازد)، پلینگ پوست (باعث برجسته تر شدن نقاط مشکل دار) و هماهنگ کردن سایه چشم با لباس (این در هر سطحی اشتباه است). اما وقتی درباره سلامت موها صحبت می شود، ممنوعیت ها مشخص نیستند و افراد با اینکه تصورهای غلط همگانی را انجام دهند مشکلی ندارند. در ادامه با اشتباهات خشک کردن مو آشنا خواهید شد.

اشتباهات خشک کردن مو
اشتباهات خشک کردن مو

۱- از حوله استفاده می کنید

پیچیدن موهایتان با حوله بعد از حمام امری اجتناب ناپذیر است ولی اگر می خواهید موهای خوبی داشته باشید، باید در این کار تجدید نظر کنید. اتفاقا پیچیدن موهایتان با حوله، باعث فرفری و پیچ دار شدن موها می شود. به جای آن، موهایتان را کمی تر کنید، و با تیشرتی قدیمی که نمی خواهید آبش را بگیرید، پس از ان کمی موهایتان نم خواهد داشت و از حالت دار شدنش جلوگیری می شود.

۲- از محصولات مخصوص مو استفاده نمی کنید

بله، موهایتان را خشک می کنید، ولی به این معنی نیست که کار دیگری نباید انجام دهید. “خشک کردن موها به این معنی نیست که چیز دیگری روی موهایتان استفاده نکنید”. تریکمونی پیشنهاد می کند “کمی ژل روی سرتان بگذارید و کمی با دست هایتان موهایتان را بمالید. این کمک می کند که فری موهایتان کمتر شود.”

بیشتر بخوانید: چگونگی جلوگیری از وز شدن موها هنگام خشک کردن

۳- اشتباهات خشک کردن مو ؛ با موهایتان بازی می کنید

دست هایتان را در موهایتان نکنید و موهایتان را سفت شانه نکنید، این باعث می شود موهایتان فر شود. اما اگر این کار را دوست دارید، پیش از این کار کمی به موهایتان محصولات مخصوص به مو بزنید. اگر موهایتان فر شد، از سرم بلو درای استفاده کنید؛ سرم بزنید و بعد شانه کنید- این سرم از فر شدگی جلوگیری می کند.”

۴- موهایتان را حالت نمی دهید

“برای بهترین نتیجه از خشک کردن مو، باید موهایتان را حالت بدهید. وقتی موهایتان مرطوب است، با پیچه های خرگوشی بپیچید. این موهایتان را بلند و مدل فر آن را طبیعی می کند. وقتی موهایتان کاملا خشک است، پیچه ها را باز کنید و با انگشت به آرامی شانه کنید.” همچنین پیشنهاد می کنیم موهایتان را در دو نوار قرار دهید.” از محصولی لوسیون مانند به طور مداوم استفاده کنید، در نتیجه موهایتان پایین نمی افتد. وقتی کار خشک کردن موهایتان تمام شد، خیلی آرام نوارها را باز کنید و آن ها را پیچ و تاب بدهید. مراقب باشید طولانی مدت نبندید.

۵- قبل از خواب حمام می کنید

برای داشتن موهای خشک شده زیبا، پیشنهاد می کنیم قبل از خواب حمام نکنید. “وقتی می خوابید، موهایتان حالت دار می شود، گره خورده و زشت می شود. اگر مجبورید حمام کنید، با کلاه سر و کمی کرم بخوابید.”

۶-اشتباهات خشک کردن مو |سشوار را در بالاترین درجه حرارت قرار می دهید

یکی دیگر از اشتباهاتی که حین خشک کردن موهای سر خود انجام می دهید، این است که سشوار را در بالاترین درجه قرار می دهید. قراردادن سشوار در بالاترین درجه، تمامی رطوبت موهای شما را می گیرد و در نتیجه سبب خشک شده آب های مورد نیاز مو می شود. از طرف دیگر احتمال سوختگی موها بالاتر می رود و در نتیجه شما شاهد وز شدن موهای خود خواهید بود. از این رو لازم است تا سشوار را روی درجه حرارت متعادل تنظیم کرده و یا از محصولات مراقبت مو حتما استفاده نمایید تا آسیب کمتری ضمن سشوار کشیدن به موهای خود وارد سازید.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، این کارها از رایج ترین خطاها و اشتباهات خشک کردن مو است که اغلب ما آن ها را انجام می دهیم. برای داشتن موهایی زیبا این نکات را به خاطر سپرده و از آن ها استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا