تکنیک های آرایش مناسب عکس گرفتن + نکات مهم

برخی از خانم ها فکر می کنند برای آنکه در عکس ها زیبا ظاهر شوند، لازم است تا آرایش غلیظ روی صورت خود داشته باشند. اما حقیقت این است که برای گرفتن عکسی زیبا، می بایست نکات آرایش مناسب عکس گرفتن را بدانید. اگر از خود می پرسید که این نکات کدامند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با آن ها آشنا شوید.

آرایش مناسب عکس گرفتن

از آنجایی که اغلب عکس ها از ما به یادگار می مانند و ممکن است تا سال های سال هم ما و هم دیگران آن ها را ببینند، به همین دلیل همه دوست دارند تا در این عکس ها به زیباترین شکل ممکن ظاهر شوند. از این رو خانم ها در پی آن هستند تا آرایشی زیبا داشته باشند. اما همان طور که می دانید، هر آرایشی برای عکس گرفتن مناسب نیست، درست به همین دلیل لازم است تا نکات آرایش مناسب عکس گرفتن را بدانید:
اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است که در چه زمان و در چه مکانی قرار است عکس بگیرید. همان طور که می دانید، نورپردازی در گرفتن عکس بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

آرایش مناسب عکس گرفتن
آرایش مناسب عکس گرفتن

اما در کل باید بدانید که نور فلاش دوربین، آرایش اجرا شده روی صورت شما را بیشتر نشان می دهد، پس اگر قرار است از فلاش دوربین استفاده کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید. از سوی دیگر بهتر است که فلاش دستی را امتحان کنید.
برای آنکه تیرگی های پوست شما در تصویر پوشانده شود، از یک کرم پودر و یا پنکیک خوب استفاده کرده و زیر چشم، قرمزی ها و براقی روی بینی خود را بگیرید.
اگر قرار است عکس های آتلیه ای بگیرید، تکنیک آرایش مناسب عکس گرفتن تفاوت می کند، چرا که نور فلاش در آتلیه شما را کمی رنگ پریده نشان می دهد. به همین دلیل بهتر است از استعمال کرم پودرهایی که حاوی دی اکسید تیتانیوم هستند، خودداری نمایید. این کرم پودرها شما را رنگ پریده نشان می دهند. برای آنکه در اینگونه از تصاویر زیباتر دیده شوید، خوب است تا به سراغ کرم پودرهای مایل به صورتی و یا پنکیک های مایل به زرد و اصولا آنهایی که رنگ طبیعی دارند، بروید.

یکی دیگر از نکات آرایش مناسب عکس گرفتن گونه سازی است. توجه داشته باشید برای آنکه چهره شما شاداب تر دیده شود، گلگون کردن گونه هایتان را از یاد نبرید. برای آنکه چهره شما در تصویر روغنی نباشد، بهتر است از استفاده از مرطوب کننده ها بپرهیزید. اگر هم پوست چربی دارید، پیش از عکس گرفتن از پنکیک استفاده کرده و یا لوسیون ضد چربی بگیرید و به پوست خود بزنید.

حتما بخوانید: تکنیک های آرایش پوست چرب

بهترین کار این است که از رنگ های کرم برای انتخاب کرم پودر استفاده نمایید. انتخاب رنگ های مات در عکاسی چندان کمکی به شما نمی کند اگر که نمی خواهید چهره ای گچی و بی حالت داشته باشید.

یکی دیگر از نکات مهم آرایش مناسب عکس گرفتن این است که حتما از کرم پودر و پنکیکی که استفاده می کنید، به گردن و بالاتنه تان که در تصویر دیده می شود نیز بزنید. در غیر این صورت پوست شما دو رنگ در عکس ثبت می شود و به هیچ عنوان زیبایی در پی نخواهد داشت.
اگر قرار است از فلاش دوربین استفاده کنید، انتخاب رنگ های بسیار روشن برای رژ لب کار مناسبی نیست. همچنین سایه های پرتلالو و پر زرق و برق در این حالت چشم های شما را زیبا نشان نمی دهند. دلیلش هم این است که این دو نور فلاش را منعکس کرده و سبب می شود تا چهره شما روغنی و چرب به نظر برسد. البته این بدان معنی نیست که در کل نباید از سایه های شاد استفاده کنید، بلکه بهتر است تا در یزان استفاده از آن ها و انتخاب براقیتشان کمی احتیاط نمایید.
هرگز خط لب را به گونه ای انتخاب نکنید که رنگ متفاوتی از رژ لبتان داشته باشد، اینگونه لب های شما در عکس زیبا نخواهند بود.

سخن پایانی

درست است که دانستن نکات آرایش مناسب عکس گرفتن می تواند به شما کمک کند تا در تصویر به زیباترین شکل ممکن ظاهر شوید، اما پیش از عکس گرفتن، حتما لبخند بزنید و ریلکس باشید و به خود بگویید که تحت هر شرایطی زیبا هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا